وضعیت هوای تهران در سومین روز پائیز
کد خبر: 1063344
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sci
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا، هوای تهران در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: براساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا، میانگین ۲۴ ساعت گذشته کیفیت هوای تهران تا ساعت۹:۳۰ دقیقه صبح، با شاخص ۹۶ و میانگین شاخص کیفیت هوا در ١٢ ساعت گذشته با شاخص لحظه‌ای ۹۱ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

ذرات معلق علت آلودگی هوای تهران است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (۳ مهر ۱۴۰۰) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج در طی روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد و افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۴ مهر ۱۴۰۰) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. افزایش تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد وجود خواهد داشت که کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار