اسامی دارو‌های گیاهی برای درمان علائم کرونا
کد خبر: 1063315
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ScF
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از صدور مجوز تولید ۷ داروی گیاهی برای درمان علائم بیماری کرونا خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر نفیسه حسینی یکتا درباره استفاده از دارو‌های گیاهی برای درمان علائم بیماری کرونا اظهار داشت: ما برای این‌که بتوانیم بگوییم یک داروی گیاهی روی علایم بیماری کرونا اثر دارد، مانند سایر دارو‌ها باید کارآزمایی بالینی انجام دهیم، بالغ بر ۱۰۰ کارآزمایی بالینی در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی در ایام کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام شد. بیش از ۶۰ کارآزمایی بالینی به اتمام رسیده است و نتایج آن توسط دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت رصد شده است، تعدادی از این کارآزمایی‌ها به‌عنوان پیشنهاد به کمیته علمی کرونا ارائه و سه طرح در این کمیته مطرح شد.

حسینی یکتا ادامه داد: ۱۷ داروی گیاهی اجازه تولید را برای کمک به درمان کرونا از سازمان غذا و دارو دریافت کرده‌اند و ۷ داروی گیاهی در بازار دارویی کشور به این منظور وجود دارند.

وی درباره استفاده از دارو‌های گیاهی برای بیماران کرونایی خاطرنشان کرد؛ ورود این دارو‌ها به پروتکل درمانی کشور منوط به تأیید کمیته علمی کروناست که هیچ‌یک از این دارو‌ها تاکنون وارد پروتکل درمانی کرونا در کشور نشده‌اند و برخی در دست بررسی در این کمیته هستند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تصریح کرد: استفاده از دارو‌های گیاهی در کمک به بیماران کرونایی یک بخش کوچک از ظرفیت طب ایرانی و گیاهان دارویی است. این مکتب آموزه‌های غنی هم برای تقویت سیستم ایمنی و هم کمک به درمان‌های کلی و علامتی دارد که می‌تواند در تمام سطوح ارائه خدمت اعم از پیشگیری، بیمار سرپایی و بستری کمک کند.

گفتنی است دارو‌های گیاهی موکوزیفت، پالمیناویر، پی‌اچ‌آر۱۶۰، الرگارد، سالیراویر، کووکسیر پارس، کو ایران امین، اسامی دارو‌های گیاهی است که برای درمان علائم کرونا از سازمان غذا و دارو مجوز تولید گرفته‌اند.

هریک از این دارو‌ها روی یک‌سری از علائم بیماری کرونا اثر دارد و همراه با سایر روش‌های درمانی می‌تواند به کمک بیماران کرونایی بیاید، البته هیچ یک از دارو‌های گیاهی و شیمیایی مورد استفاده در درمان کرونا، درمان‌کننده قطعی کرونا نیست.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار