رونمایی از ۱۰ کتاب شعر شاعران فارسی‌زبان همزمان با روز ملی شعر
کد خبر: 1062459
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SOR
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
علیرضا قزوه خبر داد

همزمان با روز ملی شعر و ادب، نشر شاعران فارسی‌زبان ۱۰ مجموعه شعر تازه از شاعران افغانستان، تاجیکستان، هند و ایران را در دهلی‌نو منتشر می‌کند.
علیرضا قزوه، مدیر نشر شاعران فارسی‌زبان با اعلام اینکه همزمان با روز ملی شعر و ادب، نشر شاعران فارسی‌زبان ۱۰ مجموعه شعر تازه از شاعران افغانستان، تاجیکستان، هند و ایران را در دهلی‌نو منتشر می‌کند به فارس گفت: با نشر این کتاب‌ها تعداد مجموعه شعر‌های شاعران هندوستانی به ۹ کتاب خواهد رسید.
به گفته وی پیش از این کتاب شعر شاعرانی، چون سیدنقی عباس کیفی، بلرام شکلا، اخلاق آهن، سیده بلقیس فاطمه حسینی، مهدی باقر، علی اصغر الحیدری، عزیز مهدی و سرویش تریپاتی منتشر شده بود و مجموعه شعر سیده‌فاطمه صغری زیدی آخرین مجموعه شعر از شاعر هندی است که کتابش هفته آینده رونمایی می‌شود.
قزوه یادآور شد: تاکنون در چندین دهه گذشته چنین اتفاق مبارکی نیفتاده بود، از این رو نشر شعر فارسی در بین شاعران فارسی‌سرای هندوستان یک اتفاق تازه و بزرگ است که کاش قدرش را مسئولان فرهنگی ما بدانند و بدانند که این اتفاق‌ها تنها با تلاش و زحمت و رنج حاصل می‌شود. قزوه در بخشی دیگر با تأکید بر این مطلب که تاکنون هیچ ناشری از ناشران ایرانی چنین همت جدی در انتشار شعر شاعران پارسی‌زبان کشور‌های دیگر را نداشته‌اند، تصریح کرد: تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده بود؛ اهتمامی که همراه با نقد و تعامل و برگزاری مراسم‌های ادبی مشترک در فضای مجازی و حقیقی باشد و پله پله شاعر و اثرش را ارتقا داده باشد و او را در یک فضای سالم ادبی در کنار شاعران صاحبنام ایران و افغانستان قرار دهد.
مدیر نشر شاعران فارسی‌زبان گفت: در زمینه شعر امروز افغانستان هم چندین برنامه ادبی خوب در سال گذشته برگزار کرده‌ایم، از جمله آن‌ها بزرگداشت برای استاد واصف باختری و بزرگداشت برای شهید عبداقهار عاصی بوده است و کتاب شعر محمدشریف سعیدی را هم منتشر کرده‌ایم. در هفته آینده نیز کتاب‌های شعر سه شاعر خوب افغانستان محمدضیاء قاسمی، سیدنور تهماسبی خراسانی و کبری حسینی‌بلخی را هم منتشر می‌کنیم. قزوه در ادامه سخنانش عنوان کرد: از بین شاعران ایران نیز تعداد ۱۴کتاب شعر منتشر شده یا در دست انتشار است و پیش‌تر آثار شاعرانی، چون رضا اسماعیلی، محمدحسین انصاری نژاد، عبدالرحیم سعیدی‌راد، نغمه مستشارنظامی، مرضیه فرمانی، مرتضی حیدری آل‌کثیر، مجتبی حاذق و عمادالدین ربانی را منتشر کرده بودیم و در هفته پیش رو نیز کتاب‌های پنج شاعر دیگر از ایران را در دهلی‌نو منتشر می‌کنیم، شاعرانی، چون استاد محمدجواد محبت، هادی منوری، شعبان کرم‌دخت، محمود اکرامی و فریبا یوسفی در این شمار هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار