اعلام نظر کمیسیون درباره وزرای پیشنهادی به معنای تصمیم‌گیری به جای نمایندگان نیست
کد خبر: 1059281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RZB
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
قالیباف:
رئیس مجلس گفت: گزارش کمیسیون در باره وزرای پیشنهادی و اعلام قبولی یا مردود دانستن وزیر پیشنهادی به معنای به جای نمایندگان نیست.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (دوشنبه اول شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی و در تذکر شفاهی گفت: آنچه که در ماده 202 آیین نامه داخلی مجلس آمده، این است که کمیسیون‌های مربوط به انطباق برنامه‌های وزیر پیشنهادی را با اسناد بالادستی اعلام کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه در گزارش ارائه شده کمیسیون‌ها قبولی یا مردودی اعلام شده و در تبلت‌ها بارگذاری شده، به نظر می‌رسد مخالف ماده 202 آیین نامه داخلی مجلس باشد.

وی افزود: ما اگر اصل 85 را هم مدنظر قرار دهیم، قانون گذاری و وظیفه نمایندگی قابل تفویض نیست، درواقع این نحوه گزارش یک نوع تفویض اختیار اتفاق افتاده؛‌ چراکه اعلان رد یا قبولی کمیسیون ذهنیتی را برای نمایندگان مجلس ایجاد می‌کند که گزینه پیشنهادی قبول یا مردود است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده خمینی شهر گفت: در کمیسیون هم در صلاحیت و هم در انطباق مدارک و هم سوابق و برنامه‌های وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی را مورد بحث قرار می‌دهند و بعد به اطلاع می‌رسانند. طبیعتا گزارش کمیسیون در تبلت‌ها بارگذاری شده اما در گزارشی که قرائت می‌شود، طرح نمی‌آید.

وی ادامه داد: اما گزارش کمیسیون مبنی بر این نیست که بخواهد به جای نمایندگان تصمیم بگیرد، نمایندگان موضوعات مختلف را بررسی می‌کنند و یکی از جاهایی که این بررسی انجام می‌شود کمیسیون است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار