افزاش طول آزادراه ها به 3100 کیلومتر
کد خبر: 1057612
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R8G
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛
اسلامی، گفت: طول آزادراه‌ها در این دوره از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومترافزایش پیدا می کند.

به گزارش جوان از لرستان، محمد اسلامی، امروز(11مرداد)، در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد اظهارداشت: با وجود مشکلات اقتصادی، کرونا و کاهش درآمدهای ملی، تورم و افزایش هزینه‌ها توانستیم به لطف الهی پروژه های سنواتی را به اتمام برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: طول آزادراه‌ها از ۲۱۰۰ کیلومتر به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی که حداقل ۱۲ سال زمان برده بود و پروژه‌هایی که حدود ۳۰ سال طول کشیده بودند جمع شدند.

اسلامی با اشاره به اینکه یکی دو پروژه دیگر باقی مانده که به افتتاح می‌رسانیم، خاطرنشان کرد: تمام پروژه‌هایی که در حوزه زیرساخت و حمل و نقل در وزارت راه است در چارچوب زمانی خودش پیش می‌رود.

وی به بخش دیگری از پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک اشاره کرد و گفت: اکیپ‌ها و موسساتی که کار می‌کردند به قطعه یک منتقل می‌شوند.

اسلامی بیان کرد: مجموعه قرارگاه خاتم پروژه اتصالی به آزادراه خرم آباد- پل زال را هم دستور بدهند تا مؤسسات دیگر ظرفیت‌ها را به کار بگیرند و این شریانی حیاتی و محور توسعه تکمیل شود و لرستان از این ظرفیت بتواند استفاده کند.

وی با بیان اینکه تا چند هفته آینده، طول ظرفیت آزادراهی کشور ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، گفت: یعنی از ۲۱۰۰ کیلومتر در این دوره به ۳۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

اسلامی با بیان اینکه این اولین آزادراه ۶ خطه کشور است و آزادراه‌هایی که تاکنون ساخته‌ایم ۴ خطه بوده است، ابراز داشت: این مسیر ۶۷ کیلومتر طول دارد و در تسهیل تردد نقش بسزایی دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارات سیل لرستان و بازسازی خسارات، عنوان داشت: مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرحوم علیرضا تابش فراتر از ظرفیت و مسئولیت خود مسائل را به عهده گرفتند و دیوارهای حائل در حریم رودخانه اجرا کردند.

برچسب ها: آزادراه ، لرستان ، افتتاح
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار