حضور ناو‌های ایرانی در خلیج فنلاند یک رویداد تاریخی است
کد خبر: 1056768
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Que
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
دریادار خانزادی:

فرمانده نداجا با بیان اینکه حضور ناو‌های سهند و مکران در خلیج فنلاند رویدادی تاریخی است، گفت: این موفقیت به معنی بازشدن دروازه‌های دریای شمال و فنلاند به روی ناوگان دریایی ایران است.
به گزارش مهر، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در بدو ورود به سنت پترزبورگ برای شرکت در جشن رژه دریایی نیروی دریایی ارتش روسیه، با بیان اینکه حضور ناو‌های سهند و مکران در خلیج فنلاند رویدادی تاریخی است، گفت: این موفقیت به معنی باز شدن دروازه‌های دریای شمال و فنلاند به روی ناوگان دریایی ایران است.
خانزادی در ادامه تأکید کرد: این دو ناو ایرانی که از ماه‌ها پیش این مأموریت خود را آغاز کرده بودند اکنون به آب‌های خلیج فنلاند و آب‌های سنت پترزبورگ رسیده‌اند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: طی این سفر دریایی طولانی، ناو‌های ایرانی وارد آب‌های استراتژیک جهان شدند؛ چیزی که کاملاً بی‌سابقه بود. به گزارش مهر، ناوشکن ایرانی «سهند» و ناو پشتیبانی آن «مکران» پیش از این برای حضور در این مراسم وارد خلیج فنلاند و بندر سنت پترزبورگ شده‌اند.
پیش از این امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش ایران، روز ۲۰خردادماه از ورود موفقیت‌آمیز ناوگروه نیروی دریایی به اقیانوس اطلس خبر داد و گفت که این ناوگروه، متشکل از ناوبندر مَکران و ناوشکن بومی سهند توانست برای اولین بار و بدون پهلوگیری در بنادر دیگر کشور‌ها وارد اقیانوس اطلس شود.
این ناوگروه در تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال جاری از بندرعباس حرکت کرده و مسیر خود را برای اجرای طولانی‌ترین مأموریت دریایی به سمت اقیانوس اطلس شمالی ادامه داده است.
دریادار سیاری همچنین درباره حضور در آب‌های بین‌المللی تأکید کرد که این مسئله را حق مسلم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و این مسیر را با اقتدار ادامه می‌دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار