۹ طرح شیلاتی در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید
کد خبر: 1056268
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qma
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰

روزگذشته با دستور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی، ۹ طرح شیلاتی در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.
فریدون همتی استاندار هرمزگان با اشاره به بهره‌برداری رسیدن ۹ طرح شیلاتی در این استان گفت: این طرح‌ها شامل پنج طرح مزرعه پرورش میگو در مجموع با هزار و ۷۲۱ هکتار مساحت، دو طرح پرورش ماهی، یک طرح تکثیر میگو و طرح تکمیل بندر صیادی چیروئیه با وسعت ۱۹ هکتار است.
وی با بیان اینکه این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۵۰۵۸ میلیارد ریال، آماده بهره‌برداری شده‌اند، تصریح کرد: همچنین این طرح‌های شیلاتی برای ۹۰۱ نفر به صورت مستقیم، ایجاد اشتغال داشته است. استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه از پنج طرح پرورش میگو دو طرح در میناب، دو طرح در بندرعباس و یک طرح در بندرلنگه قرار دارد، افزود: طرح پرورش ماهی در قفس شهرستان قشم در منطقه ریگو در بخش اول با ظرفیت ۵۰۰ تن با چهار قفس ۱۲۵ تنی به بهره‌برداری رسید که ظرفیت نهایی آن در آینده به ۳ هزار تن می‌رسد.
وی طرح پرورش ماهی در قفس بندرلنگه را از دیگر طرح‌های افتتاحی اعلام کرد که این طرح در عمق ۳۰ متری دریا قرار دارد و در بخش اول با ظرفیت ۱۰۰ تن با دو قفس ۵۰ تنی به بهره‌برداری رسید و ظرفیت نهایی آن در آینده به ۵۰۰ تن می‌رسد.
استاندار هرمزگان در خصوص طرح مرکز تکثیر میگو گفت: این طرح با ظرفیت ۵۰ میلیون قطعه لارو میگو در شهرستان بندرلنگه بهره‌برداری شد که نقش بسیار مهمی در تأمین لارو‌های موردنیاز سایت‌های پرورش میگوی منطقه ایفا می‌کند.
همتی افزود: بندر صیادی چیروییه در شهرستان بندرلنگه نیز با وسعت ۱۹ هکتار با موج شکنی به طول ۲۴۰ متر، هزار و ۳۵۰ متر دایک حفاظتی، اسکله بتنی به طول ۹۰ متر، هزار و ۸۰۰ مترمربع عرشه و با بروزترین سیستم آتش نشانی به بهره‌برداری رسید.
علاوه بر این پروژه‌ها، کلنگ بازارچه ملوانی بندرلنگه به زمین زده شد، این بازارچه در قالب ۷۰واحد تجاری خطی، ۱۳ واحد تجاری بازارچه ملوانی، هفت واحد کلینیک پزشکی و ۱۶ واحد مسکونی احداث خواهد شد. عملیات احداث بازارچه ملوانی در قالب سه فاز انجام خواهد شد که بر این اساس واحد‌های تجاری بازارچه ملوانی در ۱۲ ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و ساخت واحد‌های تجاری خطی دو سال و واحد‌های مسکونی چهارسال دیگر به اتمام می‌رسد. همچنین آغاز عملیات اجرایی مجتمع خدماتی رفاهی چارک از دیگر برنامه در شهرستان بندرلنگه بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار