به رهبری می‌گفتند دستیابی به سلول‌های بنیادی دروغ است!
کد خبر: 1056133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QkP
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
در رونمایی از کتاب «سلول‌های بهاری» مطرح شد
امروز بزرگداشت بانویی است که در زندگی و عقیده‌اش، استوار و محکم قدم برداشته و نوع زندگی اش باعث افتخار این مرز و بوم است.

امروز بزرگداشت بانویی است که در زندگی و عقیده‌اش، استوار و محکم قدم برداشته و نوع زندگی اش باعث افتخار این مرز و بوم است.
به گزارش «جوان» حجت‌الاسلام مهدوی، معاون نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان این مطلب در آیین رونمایی کتاب «سلول‌های بهاری» و بزرگداشت دکتر پروانه فرزانه، مدیر بانک سلولی و جانوری کشور گفت: دکتر فرزانه حتی در سفر درمانی که به آلمان داشته‌اند، دست از تحقیق و بازدید از مراکز تحقیقاتی آن کشور برنداشته‌اند یا اینکه بسیاری از شب‌ها را تا صبح برای کار علمی و خدمت به مردم بیدار بوده‌اند یا اینکه به همکارانش گفته بودند که می‌دانند وضعیت و امکانات تحقیقاتی لازم در کشور وجود ندارد و لحظه به لحظه دشمنان دارند علیه ما کار می‌کنند، ولی نباید دست از تلاش برداریم.
در بخشی دیگر از این مراسم دکتر محمدهادی ایمانیه، عضو هیئت علمی و هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در سخنانی با اشاره به کتاب «سلول‌های بهاری» گفت: به نظر من، مشکل جوانان فعلی ما، کمبود الگو است، وقتی با آنان صحبت می‌کنیم، مرتب به یأس و ناامیدی دامن می‌زنند. در همین شرایط و وضعیتی که داریم، انسان‌هایی وجود دارند و خدمت می‌کنند که نه‌تن‌ها باعث ارتقای ما ایرانی‌ها هستند بلکه به عنوان یک شخصیت مسلمان واقعی عمل کرده به دینش، می‌تواند مورد الگوبرداری قرار بگیرند.
ایمانیه با اشاره به بازخورد‌های خوب کتاب «سلول‌های بهاری» در میان فعالان علمی عنوان کرد: دکتر بهاروند بیش از ۵/۱ سال روی پیش‌نویس این کتاب کار کردند. محتوای قوی و مفید این کتاب نمایانگر این تلاش و جدیت است. کتاب نوشتن باید با این هدف باشد که بتواند جمعی را هدایت و مسیر را برایشان روشن کند. من در این کتاب دیدم که آقای دکتر بهاروند، بسیار احترام اساتید خود را حفظ کرده بودند، احترام استاد، احترام همسر و احترام فرزند، چنین احترامی که ایشان برای استاد خود مرحوم دکتر سعید کاظمی‌آشتیانی داشتند و دارند، نشان‌دهنده تواضعی است که از هر دانشمندی انتظار می‌رود که نسبت به استادش داشته باشد.
در بخش پایانی این مراسم، بهنام باقری، محقق و نویسنده کتاب «سلول‌های بهاری» نیز در سخنانی عنوان کرد: یکی از نکاتی که برایم سؤال بود، این صحبت این بود که بعضی از دانشمندان کشور حتی آن‌هایی که دلسوز کشور بودند، وقتی که خبر دستیابی به «سلول‌های بنیادی» مطرح شد، نامه‌ای به رهبر انقلاب نوشتند که آقا باور نکنید، این حرف‌ها درست نیست، از خارج وارد کرده‌اند و این کار در کشور ما شدنی نیست که ماجرای این موضوع هم به طور مفصل در کتاب آمده است و این سؤالی که داشتم با این کتاب برطرف شد که در واقع جوانان و دانشمندان عزیز و پرتلاش ما بودند که توانستند به این دانش مهم دست پیدا کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار