آغاز پویش واکسیناسیون کامل علیه کرونا در جنوب کشور
کد خبر: 1055918
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qgw
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹، از آغاز پویش واکسیناسیون کامل در برخی از مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور به ویژه مناطق جنوب استان سیستان و بلوچستان از روز شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حمید سوری گفت: با برنامه ریزی‌هایی که انجام شده درصددیم در مدت ۱۰ روز تا حداکثر دو هفته، پوشش واکسیناسیون را به سرعت بالا ببریم.

وی ادامه داد: روند اپیدمی و طغیانی که ایجاد شد به ویژه در پیک چهارم و در پی آن، پیک پنجم، از خوزستان آغاز شد.

سوری افزود: گزارشاتی از این استان در بهمن ۱۳۹۹ دریافت کردیم و بلافاصله تیم واکنش سریع در آنجا حضور یافت و اقدامات فوری انجام و موجب شد سرعت انتشار ویروس را به بقیه نقاط کشور کاهش دهیم و در برخی موارد، آن را زمین گیر کنیم.

وی اضافه کرد: واریانتی که آنجا غالب شد بریتانیایی بود، اما واریانت‌های دیگر هم به آن اضافه شد و در استان‌های بوشهر و هرمزگان و فارس، واریانت آفریقایی را داشتیم و حتی دلتا. حرکت این ویروس ادامه یافت و جنوب سیستان و بلوچستان رو درگیر کرد.

رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹ افزود: از اواخر هفته سوم و یا چهارم در سیستان و بلوچستان، طغیان‌های اپیدمی را دیدیم و به شمال استان گسترش پیدا کرد.

سوری در ادامه گفت: رنگ کرونایی شهرها، عمدتاً بر اساس تخت‌های بیمارستانی است و شدت بیماری، تابعی از اشغال تخت‌های بیمارستانی است.

وی افزود: رنگ به تنهایی نمی‌تواند مؤید بار بیماری یا مشخص کننده اهمیت مسأله اپیدمی در این منطقه باشد.

رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹ گفت: خوشبختانه با توزیع انبوه واکسن و تست‌های تشخیصی، به سرعت توانستیم روند را پایین بیاوریم.

سوری افزود: وزارت بهداشت در بسیاری از مناطق کشور به ویژه مناطق جنوبی تصمیم گرفت افراد ۵۰ سال به بالا را در اولویت دریافت واکسن قرار دهد و گروه‌های پر خطر زیر ۵۰ سال هم وارد سیکل واکسیناسیون خواهند شد.

وی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم مشارکت فعال‌تری داشته باشند تا بتوانیم در این پویش موفق باشیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار