چین: آمریکا آغاز کننده بحران در افغانستان بوده است
کد خبر: 1055716
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qdg
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
وزیر امور خارجه چین اعلام کرد که آمریکا بحران کنونی افغانستان را آغاز کرده است بنابراین اعضای سازمان شانگ‌های اجازه ندهند که این کشور مشکلات دولت کابل را افزایش دهد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین اظهار داشت که اعضای سازمان همکاری شانگ‌های نباید اجازه دهند که آمریکا مشکل افغانستان را افزایش دهد و این بار را به عهده کشور‌ها منطقه بگذارد.

وی افزود که آمریکا آغازگر بحران افغانستان بوده است و مشکلات بیشتری برای دولت این کشور ایجاد کرده است، بنابراین نمی‌تواند با فرافکنی بار این مشکل را به عهده کشور‌های منطقه بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه چین اظهار داشت که شانگ‌های باید تلاش کند که آمریکا به تعهداتی که داده عمل کند تا افغانستان با مشکل روبرو نشود.

وانگ یی هفته گذشته نیز با اشاره به نقش منفی آمریکا در منطقه و جهان گفته بود که آمریکا «منشاء» برخی از بدترین بحران‌ها در عرصه جهانی است. این کشور مشکلات افغانستان را ایجاد کرد و سبب وخیم‌تر شدن آن شده است.

به گزارش «نیوزویک»، وزیر امور خارجه چین گفته بود که آمریکا به عنوان منشاء مشکلات افغانستان باید مسئولیت‌پذیر باشد، واشنگتن نمی‌تواند از مسئولیت شانه خالی کند و نمی‌تواند با خروج غیرمسئولانه از افغانستان سبب ایجاد ناامنی یا جنگ شود.

وی تاکید کرده بود که آمریکا باید تظاهر به اینکه «مدافع» مردم افغانستان است را متوقف کند.

منبع: تسنيم
برچسب ها: افغانستان ، آمریکا ، چین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار