آقای عزیزی‌خادم ۵۲ میلیارد کجا رفت؟
کد خبر: 1054073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QDB
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
فریدون حسن

همین چند روز قبل بود که از اشتهای سیری‌ناپذیر فوتبالی‌ها در بلعیدن بیت‌المال نوشتیم. نوشتیم که پروژه جناب عزیزی‌خادم برای خرج‌تراشی به اسم آوردن مربی بزرگ خارجی ناکام ماند، اما گویا جناب عزیزی‌خادم را از هر دری که بیرون بیندازی از پنجره‌ای دیگر وارد می‌شود.
رئیس فدراسیون فوتبال چهارشنبه شب در برنامه تلویزیونی فوتبال برتر باز هم درخواست کمک داشت از دولت و سازمان برنامه و بودجه و چه دردآور بود حمایت مجری برنامه از این درخواست به جای به چالش کشیدن رئیسی که قرار بود درآمدزایی داشته باشد، اما در طول چهار ماه گذشته به اسم نشاط‌آوری فوتبال برای جامعه از هر جای بیت‌المال که توانسته، پول کنده و بالا کشیده است. دردآور بود که مجری برنامه خطاب به وزیر ورزش بگوید این پول را فوتبال همین حالا می‌خواهد، نه فردا!
برای پی بردن به عمق فاجعه بهتر است کمی به عقب برگردیم، به آن روز‌هایی که عزیزی‌خادم با وزیر، وکیل و رئیس مربوط و نامربوط جلسه می‌گذاشت و ماحصل آن شد دریافت مبلغ ۵۲ میلیارد تومان برای چهار بازی تیم ملی. توجه داشته باشید که تیم ملی قرار بود بدون هزینه راهی اردوی کیش شود و بدون هزینه به بحرین سفر کند، یعنی نه پول پرواز بدهد و نه پول هتل. مبالغ پاداش‌های آنچنانی صعود از مرحله اول رقابت‌های انتخابی جام جهانی را هم که دیگران پرداختند، پس سؤال اینجاست که جناب عزیزی‌خادم این ۵۲ میلیارد تومان کجا و چگونه هزینه شده است؟ ۵۲ میلیاردی که چیزی نزدیک به پنج برابر بودجه فدراسیون المپیکی کشتی است و کاملاً مشخص که اگر پنج برابر بودجه کشتی است، چندین و چند برابر بودجه بقیه فدراسیون‌های المپیکی هم خواهد بود.
این همان اشتهای سیری‌ناپذیر فدراسیونی است که برای پیروزی مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج به نفرات تیم ۲۵ میلیون تومان و برای برتری مقابل عراق و بحرین ۵۰ میلیون و در نهایت برای صعود به مرحله دوم نفری ۱۰۰ میلیون به علاوه ۵ هزار یورو پاداش داد و حالا هم کیسه دوخته برای حضور در مرحله بعدی رقابت‌های جام جهانی و با سروصدا و مظلوم‌نمایی از تأثیر اجتماعی پیروزی فوتبال می‌گوید و آن را بهانه‌ای برای دست‌درازی جهت برداشت بیشتر از بیت‌المال می‌کند و عجیب اینکه مجری برنامه هم در مسیر تفکرات عزیزی‌خادم حرکت کرد، اما آیا کسی نیست که از رئیس فدراسیون فوتبال بپرسد آن ۵۲ میلیاردی که گرفتی، چه شد یا اینکه بپرسد ما اگر از فوتبال شور و نشاط اجتماعی نخواهیم باید سراغ چه کسی برویم؟
دریافت ۵۲ میلیارد در این وانفسای اقتصادی که همین مردمی که عزیزی‌خادم سنگ‌شان را به سینه می‌زند درگیر آن هستند یک اتفاق تلخ است، آن هم فقط برای چهار بازی و بدتر از همه اینکه دولت و مدیرانش در واپسین روز‌ها اینگونه چوب حراج را به بیت‌المال زده‌اند و هیچ بعید نیست برای فوتبال عزیزکرده‌شان باز هم دست به جیب شوند و میلیاردی بریز و بپاش کنند.
فدراسیون فوتبال باز هم پول می‌خواهد. فدراسیونی که قرار بود با نقشه‌های عزیزی‌خادم درآمد‌های چند میلیون یوروی و دلاری داشته باشد، اما بدتر از فدراسیون‌های تاج و کفاشیان، بیت‌المال را غارت می‌کند و کسی هم نیست که جلودارش باشد. راستی کسی از تاج و کفاشیان خبر ندارد!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار