بازدید استاندار خراسان رضوی از ۳ واحد تولیدی
کد خبر: 1053525
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q4L
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید صورت گرفت؛
استاندار خراسان رضوی در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، از ۳ واحد تولیدی کاشی فیروزه مشهد، شرکت فواد الیاف و شرکت لعاب مشهد بازدید و در خصوص رفع مشکلات آن‌ها دستورات لازم را صادر کرد.

محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی اظهار کرد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه، "تولید" کار دشواری است لذا یکی از اولویت‌های دولت، حمایت از تولید و مانع زدایی از آن و جهت گیری به سمت حمایت از تولید است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: امسال به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده و تاکید رهبر معظم انقلاب و ارکان مختلف مدیریتی کشور حمایت از این بخش است و کشور هم در شرایط سخت و پیچیده‌ای قرار دارد و تاکنون حتی در دوران هشت سال دفاع مقدس چنین تحریم.های ظالمانه.ای را تجربه نکرده است.

وی بیان کرد: اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب نبود به طور قطع بخش تولید با چالش‌هایی جدی مواجه شده بود لذا برای تداوم حمایت از تولید باید از ارایه شعارها و حمایت‌های غیرعملی خودداری کرد و حضور مدیران در میدان باشد تا بتوان گرهی از مشکلات بخش تولید باز کرد و همه ظرفیت‌ها را برای مانع زدایی از تولید به خدمت گرفت.

معتمدیان افزود: در بازدیدهایی که از نزدیک طی چندین هفته گذشته از واحدهای تولیدی خراسان رضوی انجام شده است چند مشکل شامل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، بیمه تامین اجتماعی و معوقات مالیاتی و اخیرا نیز قطعی برق بین همه آنها مشترک بوده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: قطعی برق در چند هفته اخیر باعث بروز مشکل در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی شده است که علت آن گرمای زودرس، کاهش نزولات جوی و کاهش تولید نیروگاه‌های برق‌آبی است و در این شرایط تلاش شده است که با نظارت و کنترل بیشتر، کمترین آسیب از محل قطعی برق به مشترکان وارد شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه خانگی با ارایه آموزش‌ها برای تعدیل مصرف و در حوزه صنعتی و کشاورزی با ارایه برنامه منظم و آگاهی دادن به سرمایه گذاران مبنی بر تاریخ دقیق قطعی و جلب همکاری آنان تلاش شده است که کمبود برق را بتوان در خراسان رضوی مدیریت کرد.

معتمدیان عنوان کرد: از محل راه انداختن ژنراتورها و دیزل‌ها و فعال کردن برخی از محل‌های تولید برق موفق به افزودن ۳۰۰ مگاوات برق به میزان برق تولیدی خراسان رضوی شدیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تشدید برخورد با دستگاه‌های استخراج رمزارز در خراسان رضوی ادامه داد: براساس مصوبه دولت، دستگاه‌های ماینر نباید تا پایان شهریور ماه امسال در کل کشور فعالیت داشته باشند تا بتوان از این طریق کمبود تولید برق را طی ۲ ماهه پیش رو جبران کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که نتوان مصرف برق در شبکه را مدیریت کرد، قطع کلی شبکه برق در خراسان رضوی خسارت‌های جبران ناپذیری دارد لذا چاره‌ای جز تعدیل مصرف برق وجود ندارد و باید در این زمینه تلاش کرد.

معتمدیان اظهار امیدواری کرد با وارد مدار شدن نیروگاه بوشهر در روزهای آینده و اضافه شدن هزار مگاوات برق به شبکه، قدری به تولید برق کمک شود و بتوان کمترین خاموشی‌ها را اعمال کرد.

گفتنی است؛ شرکت کاشی فیروزه مشهد در حوزه تولید محصولات کاشی کف و دیوار و نما فعالیت می‌کند و تعداد ۳۷۰ نفر به شکل مستقیم در آن مشغول به کار هستند.

این شرکت دارای ظرفیت تولید واقعی ۵ میلیون متر بوده و دو هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در آن است.

لازم به ذکر است؛ همچنین شرکت فواد الیاف در زمینه تولید محصولات نخ تکسچره، پتو و پولیش و الیاف رنگی  فعالیت می‌کند و رقم اشتغال موجود آن 180 نفر است. در این راستا ظرفیت تولید اسمی این شرکت در  قالب محصولاتی نظیر نخ 2000 تن، پولیش 2262 تن، الیاف رنگی 1600 تن و پتو 120000 تخته  است.

شایان ذکر است؛ شرکت لعاب مشهد هم در حوزه تولید محصولاتی نظیر لعاب‌های سرامیک، فلز،  رنگدانه‌های سرامیک، و انواع لعاب‌های چاپ شیشه فعالیت می‌کند که 127 نفر هم میزان اشتغال موجود این شرکت است. قابل ذکر است رقم 18 تا 20 هزار تن میزان ظرفیت تولید واقعی این شرکت است.

طبق روال یکشنبه‌های پشتیبانی و مانع زدایی از تولید با حضور مدیران واحد‌های تولیدی، جلسه‌ای به منظور بررسی مشکلات و موانع تولید در محل این شرکت‌ها برگزار و آخرین وضعیت این واحدها ارائه شد.

گفتنی است؛ مشکلات این واحدها توسط استاندار خراسان رضوی به مقامات مرتبط کشوری منعکس و در صورت لزوم با دعوت از مقامات ملی به صورت حضوری یا ویدئو کنفرانسی، رفع خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی