بهتر از شما او را می‌شناسم!
کد خبر: 1049581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P2j
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷

محمدجواد اخوان در کانال تلگرامی خود نوشت: به این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان در ضمن اشاره به تبلیغات گوناگون دشمنان برای ضربه زدن به انتخابات در مراحل مختلف توجه کنید: «متأسفانه در داخل [تکرار آن حرف‌‌ها را] من می‌بینم. آدم‌‌ها را می‌شناسم؛ من ۴۲ سال است که با این افرادی که امروز سر زبان‌‌ها هستند مراوده دارم، با اینها کار کرده‌ام، می‌شناسم آدم‌‌ها را، می‌بینم که حرف‌های دشمن را بعضی‌‌ها دنبال می‌کنند. همین حرف‌‌ها را به شکل- به قول خودشان- تئوریزه‌شده، در رسانه‌ها، در رسانه‌های مجازی و غیرمجازی منتشر می‌کنند.» (بیانات در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی).
ناخودآگاه کلیدواژه «می‌شناسم» ایشان ذهن مرا برد به آن سخنرانی معروف در ابتدای درس خارج قبل انتخابات پیشین ریاست جمهوری (که با واژه «پشت بلندگو» شناخته می‌شود). به گمانم مهم‌‌ترین جمله آن سخنان که اتفاقاً کمتر موردتوجه قرار گرفت این بود: «ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌‌ها هم، به‌خصوص آدم‌‌هایی که صد‌ها جلسه با ما نشستند و برخاستند، بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم.» (بیانات در ابتدای درس خارج فقه، 5/7/95)
به نظرم بخش مهمی از مخاطب هر دو جمله «می‌شناسم» برخی از نیروهای علاقه‌مند به انقلاب هستند که متأسفانه در فهم انحراف هنوز دچار ضعف هستند. بصیرت زمانی به حد مطلوب می‌رسد که اشاره امام جامعه برای فهم امت کافی باشد و نیاز نباشد بعد از پنج سال دوباره به آنها یادآور شود، فردی را که به او دچار خوش‌بینی کاذب هستید، من بهتر از شما «می‌شناسم».

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار