پذیرش ۳۳۰۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان میلاد
کد خبر: 1049334
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oyk
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
مدیرعامل بیمارستان میلاد گفت: تاکنون در بیمارستان میلاد ۳۳ هزار و ۳۴۴ بیمار پذیرش شده کرونایی داشته‌ایم؛ ۹۱۱ نفر از کارکنان بیمارستان میلاد به کرونا مبتلا شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر فرهاد حمزه‌زاده در یک نشست خبری با بیان این‌که در حال حاضر که موج چهارم کرونا فروکش کرده است ۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی بستری هستند اظهار داشت: هیچ بیمارستانی این تعداد بستری این بیماران را ندارد. ۰.۶ درصد از مجموع ۱۴۱ هزار تخت فعال در کشور متعلق به بیمارستان میلاد است این در حالی است که ما ۱.۲ درصد از خدمات بستری بیماران مبتلا به کرونا را ارائه کرده‌ایم به عبارت دیگر ما بیش از دو برابر ظرفیت قابل تخصیص خود خدمات داده‌ایم.

وی تصریح کرد: تاکنون در بیمارستان میلاد ۳۳ هزار و ۳۴۴ بیمار پذیرش شده کرونایی و ۱۳۲۴۹ بیمار بستری داشته‌ایم که ۲۰۴۰ نفر در بخش ویژه بستری شده و ۱۲ هزار و ۲۰۹ نفر از بیماران پذیرش شده کرونایی بهبود یافتند.

وی افزود: به عبارتی ۱۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا که به مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند متعلق به بیمارستان میلاد هستند این در حالی است که این بیمارستان فقط ۷ درصد کل تخت‌های بیمارستانی تأمین اجتماعی را داراست.

حمزه زاده گفت: بیمارستان میلاد یکی از بیمارستان‌های مطرح سازمان تامین اجتماعی و به عبارتی ویترین درمان این سازمان است و حتی در سطح ملی و منطقه‌ای نیز شناخته شده و برند است و تمامی پزشکان، پرستاران و کارکنان آن به بیماران خدمت می‌کنند.

او وزارت بهداشت را متولی سلامت کشور عنوان و بیان کرد: ما در بیمارستان میلاد بالاترین استاندارد‌های مربوطه را داریم از جمله خط ۵۵۰ بیماران کرونایی، تریاژ دو لایه، متخصص عفونی مقیم در اورژانس، پرزشکان فوق تخصص در تخت‌های ویژه و یک دستگاه سی تی اسکن که فقط مختص بیماران کرونایی است.

مدیر عامل بیمارستان میلاد تصریح کرد: تعداد تخت‌های بستری در نظر گرفته شده بیمارستان میلاد از سوی مراجع وزارت بهداشت برای بیماران مبتلا به کرونا ۳۰۰ تخت بود که در برخی ایام ما حدود ۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان داشتیم که این امر نشان می‌دهد در دوران طغیان امواج چهارگانه کرونا محدودیت و سقفی در پذیرش بیماران کرونایی نداشته‌ایم.

وی درمان بیماران دارای بیمه تامین اجتماعی را در بیمارستان میلاد رایگان اعلام و تصریح کرد: برای بیمارانی که فاقد این بیمه هستند تعرفه دولتی در نظر گرفتیم هر چند که بیش از ۵۰ درصد این افراد به دلیل عدم تمکن مالی رایگان درمان شدند.

حمزه زاده در پاسخ به سوالی درباره این که آیا مبلغی از منابع تخصیص داده شده به ستاد ملی کرونا به بیمارستان میلاد اختصاص پیدا کرده است یا خیر گفت: تاکنون ریالی از هیچ جایی دریافت نکرده‌ایم این در حالی است که بیمارستان میلاد به صورت شرکتی اداره می‌شود و کرونا باعث کاهش عمل‌های جراحی و به تبع آن کاهش درآمد‌های بیمارستان شده است.

در ادامه نشست همچنین دکتر حمید رضا صفی خانی قائم مقام مدیر عامل بیمارستان میلاد خاطرنشان کرد: در همه گیری کرونا، بیمارستان میلاد ظرفیت فوق تخصصی خود را به خدمت رسانی به بیماران کوید تبدیل کرد و درحقیقت به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرد.

وی توجه به کمیت وکیفیت خدمات بیمارستان میلاد در خدمات را از اولویت‌های توجه مدیریت ارشد بیمارستان دانست وگفت: شاخص‌های کیفی مراقبت و درمان بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان قابل افتخار است.

مراقبت‌های درمانی در بیمارستان میلاد مبتنی بر دانش است

وی با اشاره به شاخص CFR (مرگ و میر قطعی ناشی از عفونت کووید) گفت: این شاخص در امریکا ۳.۸ و میانگین جهانی ۴.۳ است، اما در بیمارستان میلاد حدود ۲ است که این عدد بیانگر این است که از میانگین جهانی کمتر است که این امر یعنی مراقبت‌های درمانی در بیمارستان میلاد مبتنی بر دانش است.

او میزان مرگ و میر مادران پر خطر را یکی از مهمترین شاخص‌های بیمارستانی ذکر کرد و گفت: روزانه بیش از ۱۲ مادر پر خطر درگیر کرونا موردمراقبت ویژه درمانی قرار می‌گیرند که در ۱۷ ماه گذشته که کشور درگیر کروناست مرگ و میر مادران پر خطر کمتر از میانگین شاخص‌های بین الملی است.

دکتر مهدی ناقوسی، معاون درمان بیمارستان میلاد نیز گفت: در برخی روز‌ها ۱۰۰ عمل جراحی اورژانس انجام می‌دهیم و در عین حال بیماران مبتلا به کرونا را نیز پذیرش می‌کنیم.

وی در خصوص مادران پر خطر گفت: بیش از ۴۰۰ مادر باردار کرونایی در بیمارستان میلاد بستری و پس از بهبود ترخیص شده‌اند.

۹۱۱ نفر از کارکنان بیمارستان میلاد به کرونا مبتلا شدند

او خاطر نشان کرد: ۹۱۱ نفر از همکاران ما در بیمارستان میلاد به کرونا مبتلا شدند و یک شهید سلامت هم داشته‌ایم که این موضوع بیانگر این است که در خدمت به بیماران با تمام توان هستیم.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار