محرومیت زدایی مأموریت بسیج سازندگی است
کد خبر: 1048435
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OkF
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
رئیس سازمان بسیج سازندگی:
زهرایی، گفت: محرومیت زدایی مأموریت بسیج سازندگی است و در انجام فعالیت های بسیج همکاری مردم اصل است.

به گزارش خبرنگر جوان از لرستان، سردار محمد زهرایی، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان، با بیان اینکه محرومیت با تکنولوژی و گذر زمان رشد می کند، اظهار داشت: بخشی از تولید محرومیت مربوط به گذر زمان است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه محرومیت نسبی است، ادامه داد: در سپا پاسداران انقلاب اسلامی طی دو سال گذشته محرمیت زدایی از رسالت به ماموریت تبدیل شده است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های به عمل آمده در حوزه محرومیت زدایی، افزود:  سپاه  بسیج سازندگی در کنار وظایفی که دارد با برنامه ریزی در حوزه محرمیت زدایی تلاش می کند.

 

سردار زهرایی با اشاره به اهمیت تقویت تعامل و هم افزایی در راستایی محرومیت زدایی، ادامه داد: بسیج سازندگی خود را متولی موضوع محرومیت زدایی در کشور نمی داند بلکه تلاش می کند با هم افزایی در این مسیر قدم بردارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه قانون بسیج سازندگی فرابخشی و فرادستی است، ادامه داد: دستگاه های اجرایی می توانند به تناسب توان دستگاه ها، پروژه محرومیت زدایی را واگذار کنند.

وی با بیان اینکه ما جنس کارمان با قرارگاه خاتم متفاوت است، ابراز کرد: قرارگاه پروژه زیرساختی کار می کند سد و اتوبان.. اما بسیج سازندگی پروژه های جنس محرومیت کار می کند.

 

سردار زهرایی خاطرنشان کرد: در فعالیت های بسیج سازندگی، مشارکت مردم اصل است و گروه های جهادی موتور محرک مشارکت پذیری مردم در محرومی زدایی هستند.

طرح جامع محرومیت زدایی بسیج سازندگی مردم پایه است

وی با اشاره به طرح جامع محرومیت زدایی بسیج سازندگی، ابراز کرد: طرح جامع محرومیت زدایی مردم پایه در روستاها و محلات حاشیه شهر است.

 

سردار زهرایی ادامه داد: طرح محرمیت زدایی طی برنامه پنج ساله در تعداد ۱۰ هزار و ۲۸۳ روستا اجرایی می شود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی  تصریح کرد: همچنین دربرنامه پنج ساله طرح محرومیت زدایی در تعداد هزار ۱۰۰محله حاشیه شهر اجرایی می شود.

سردار زهرایی بیان کرد: در روستاها طبق اولویت بندی انجام شده ۵۰ درصد پروژه ها در حوزه آب شرب و آب کشاورزی ی است.

وی با اشاره به اینکه اولویت بعدی مسکن روستاهاست، افزود: سومین اولویت بسیج سازندگی در حوزه محرومیت زدایی جاده بین مزارع و کارگاه های زیرساخت هستند.

سردار زهرایی ابراز کرد: در فاز محرومیت زدایی در دو بخش مدرسه و خانه بهداشت در مناطق روستایی اجرایی می شود.

وی ادامه داد: در مناطق حاشیه شهر جنس پروژه ها متفاوت است نیاز اولیه و ضروری که چهره محله را زشت کرده باید پاکسازی شود و در این طرح فاضلاب،خانه بهداشت، مراکز آموزشی و حتی فضاهایی که آموزش توانمند سازی اشتغال هستند اولویت محله ها هستند. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی ابراز کرد: دستگاه های اجرایی مجاز هستند و می توانند از اعتباراتی که در اختیارشان هست پروژه های کوچک زود بازده عام المنفهتی را به بسیج واگذار کنند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار