ابلاغ طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام
کد خبر: 1048422
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ok2
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام خبرداد
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد که هیات وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، طرح جامع منطقه ويژه اقتصادي فرودگاه پیام که در بهمن ماه سال گذشته و در جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهوری به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرد.

نادر ثناگو مطلق افزود: بر اساس این طرح هر گونه عملیات اجرایی در این منطقه با رعایت کلیه ضوابط و مقررات از جمله ملاحظات زیست محیطی، میراث فرهنگی و قوانین و مقررات ناظر بر حفظ آثار تاریخی، فرهنگی و هنری در این منطقه انجام می شود.

وی اضافه کرد: همچنین هر گونه تغییر در کاربری های طرح جامع منوط به تصویب در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی است.

ثناگو مطلق با بیان اینکه اجرای طرح جامع 20 ساله در نظر گرفته شده خاطرنشان کرد: در واقع هدف از تصویب این طرح این است که با توسعه هرچه بیشتر زیر ساخت ها زمینه حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام فراهم شود.

وی ادامه داد: تامین نیاز حمل و نقل هوایی و سفرهای داخلی و بین المللی استان های البرز، قزوین و غرب استان البرز و همچنین پشتیبانی از فعالیت های منطقه در زمینه صادرات و واردات است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: همچنین انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا، توسعه و تجهیز منطقه در غالب کاربری‌های صنایع تبدیلی، فرودگاه، انرژی خورشیدی و تعیین نقش منطقه به‌عنوان شهرک آی.سی.تی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی دانش‌بنیان از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام است.
ثناگو مطلق ادامه داد: ایجاد دهکده‌ها و پارک‌های لجستیکی متکی به فناوری‌های موج چهارم به‌عنوان زیرساخت اصلی توسعه تجارت، ارتقاء سطح مهارت و فناوری در صنعت، پشتیبانی از توسعه صادرات محصولات صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان، شکل‌گیری بنگاه‌های فناوری صادرات گرا و ارتقای فناوری و توسعه زیرساخت‌های شبکه‌های پستی و ترافیکی ارتباطات و اطلاعات در قالب برنامه ششم توسعه کشور را از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌توان عنوان کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار