اختصاص 200 تن مرغ منجمد به خراسان رضوی
کد خبر: 1047449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OUL
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: با توجه به اینکه در سه روز گذشته عرضه مرغ گرم تا حدودی کمتر شده است، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در چند روز آینده تامین مرغ گرم به روال عادی خود برمی‌گردد.

علی غفوری مقدم در خصوص وضعیت کالاهای اساسی و تصمیات گرفته شده در جلسه کارگروه تنظم بازار استان اظهار کرد: از سهمیه‌هایی که برای طرح تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده بود در مرحله اول ۲۲۰۰ تن شکر برای مصرف خانوار به طور کامل جذب و توزیع شده است.

 اختصاص ۵۰۰۰ تن شکر طرح تنظیم بازار

وی افزود:افزون بر۲۲۰۰ تن سهمیه شکر بخش خانوار استان که به طور کامل جذب شده، در مرحله دوم سهمیه جدیدی مبنی بر ۵۰۰۰ تن شکر طرح تنظیم بازار به بخش خانوار استان اختصاص یافته که اعتبار آن تا ۳۱ اردیبهشت ماه است. در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی برای توزیع ۲۳۰۰ تن از این مقدار هستیم.

دبیر کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از سهمیه  ۲۳۰۰ تن برنج هندی طرح تنظیم بازار خراسان رضوی در ماه رمضان نیز تقریبا تمام آن جذب شده است و  بعد از  آن در مرحله دوم ۲۳۰۰ تن سهیمه جدید و مرحله دوم به استان اختصاص یافت که از این میزان ۲۰۰۰ تن برنامه‌ریزی صورت گرفته تا در شبکه جذب شود. از سهمیه ۲۴۰۰ تن برنج تایلندی نیز ۹۸۰  تن آن جذب شده است.

غفوری مقدم درباره جذب و توزیع سهمیه گوشت منجمد اختصاص یافته به استان  بیان کرد: از ۲۱۰ تن سهمیه گوشت منجمد اختصاص یافته به استان مقدار ۱۶۰ تن جذب شده است. همچنین از ۹۷۰۰ تن سهمیه روغن اختصاص یافته به استان در ماه مبارک رمضان ۵۵۰۰ تن در استان جذب شده و مابقی در حال جذب است.

وی با اشاره به تصمیمات صورت گرفته در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان مورخه ۲۰ اردیبهشت ماه گفت:با توجه به شرایط اعلام شده برای وضعیت تامین مرغ در استان و از آنجایی که در این سه روز پایانی هفته عرضه مرغ گرم تا حدودی کمتر شده است، بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در چند روز آینده تامین مرغ گرم به روال عادی خود برمی‌گردد.

رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد:بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا ۲۰۰ تن مرغ منجمد به شبکه توزیع تزریق شود که ۸۰ تن آن برای شهرستان‌ها و ۱۲۰ تن برای مشهد اختصاص یافته است.

ورود ۳۰ تن مرغ از استان گلستان

غفوری مقدم بیان کرد:بر طبق گزارشات سازمان جهاد کشاورزی و از آنجایی استان گلستان، معین خراسان رضوی در تامین مرغ تعیین شده است، روزانه ۳۰ تن مرغ از استان گلستان وارد خراسان رضوی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه «در زمینه گوشت منجمد ۲۰۰ تن تقاضای مجدد برای استان داده شده بود»، تصریح کرد: از این میزان با ۵۰ تن آن موافقت شده است و از نظر تامین گوشت منجمد کمبودی وجود ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی