اجرای طرح ملی تاب آوری اجتماعی بانوان در شهرستان اسلامشهر
کد خبر: 1047328
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OSO
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر انجام شد:
طرح ملی توان افزایی با ارتقاء تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده به همت امور بانوان فرمانداری اسلامشهر در محلات شهری و روستایی این شهرستان اجرا شد .
بهاره عشقی صابر

فاطمه محمدی مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح ملی با هماهنگی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران و موسسه طلوع صبح انتظار بعنوان مجری طرح و با هدف توان افزایی در زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در بین زنان مناطق کم برخوردار به مرحله اجرا در آمد.
وی گفت: زنان متاهل در مناطق محروم و بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد به عنوان جامعه هدف در مناطق شهری و روستایی چهاردانگه، قائمیه، شهرک امام حسین(ع) و واوان شناسایی و در پارکها، حسینیه ها، مساجد و پایگاه‌های بسیج تحت آموزش حضوری قرار گرفتند.
محمدی با اشاره به برنامه‌های این طرح در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد: در اجرای طرح تاب آوری بر اساس نیاز منطقه به مسائل اشتغال زایی، رفع خشونت، کاهش بزه، بهداشت و سلامت، فقرزدایی، کاهش آمار طلاق و ازدواج های زودهنگام با آموزش های گروهی، ارائه مشاوره، برگزاری مسابقه و اجرای برنامه های شاد آموزشی در بین جوانان و بانوان می پردازد.
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری افزود: ایجاد تشویق و انگیزش برای شروع کارهای سنتی و وسعت بخشیدن به کارهای کوچک در منزل و ایجاد شرایط آموزش در سال آینده از دیگر موضوعاتی است که در اجرای طرح تاب آوری در نظر گرفته شده است .
وی در پایان با بیان رضایتمندی بانوان از اجرای طرح تاب آوری در سطح محلات اسلامشهر خاطرنشان کرد: بسیاری از بانوان کم‌برخوردار مناطق محروم، ضمن استقبال و ابراز رضایت مندی از اجرای این طرح خواستار تداوم جلسات و افزایش آموزشهای اشتغالزایی، مهارت های زندگی و فرزند پروری شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار