ورود 39 هزار و۲۴۲ دوز واکسن کرونا به استان لرستان
کد خبر: 1046600
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OGe
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
کوشکی، با بیان اینکه تاکنون 39 هزار و۲۴۲ دوز واکسن کرونا به استان وارد شده است، گفت: فردا واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال انجام می شود.

به گزارش جوان از لرستان، مریم کوشکی، امروز(16اردیبهشت)، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تاکنون ۳۹ هزار و۲۴۲ دوز واکسن کرونا به لرستان وارد شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: تاکنون در مجموع هشت هزار و ۴۶۰ دوز اسپوتنیک مرحله اول،۶ هزار و ۴۰ دوز اسپوتنیک مرحله ۲، ۱۰ هزار و ۴۸۲ دوز سینوفارم، یک هزار و ۱۱۰ دوز بهارات، ۱۳ هزار و ۱۵۰ دوز آسترازنکا بوده است.

وی با بیان اینکه از فردا واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در استان آغاز خواهد شد، افزود: این افراد که در سامانه سیب ثبت شدند از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیامک از طریق مراقب سلامت تحت پوشش جهت مراجعه به مراکز واکسیناسیون مطلع خواهند شد.

کوشکی یادآور شد: واکسیناسیون عمومی مقابله با کرونا از ۲۱ بهمن ماه سال ۹۹ با واکسینه شدن کادر درمان در بخش های آی سی یو، اورژانس و بخش های بیمارستان های ریفرال کرونایی  و آزمایشگاه های  کووید ۱۹در لرستان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه گروه هدف تزریق واکسن پرسنل بخش آی سی یو بیمارستان های ریفرال، بخش های بیمارستان های کرونایی و بخش اورژانس و آزمایشگاه ها بودند، افزود: اولویت دوم بیماران سرطانی، بیماران خاص و جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد شیمیایی، نظام پزشکی، پاکبان ها، پرسنل ۱۱۵، غسال ها و پرسنل بهداشت و درمان بخش ها و بیمارستان های خصوصی بوده و تا حدودی این افراد واکسینه شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: پس از فاز نخست واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال، ۷۵ تا ۸۰ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال ۶۵ تا ۷۰ سال و ۶۰ تا ۶۵ سال و گروه بیماران زمینه ای ۱۷ تا ۶۴ سال واکسینه خواهند شد.

وی ادامه داد: ساکنان در زندان ها و مراکز تادیب، نظامیان و سربازان در پادگان ها، پلیس، معلمین و کارکنان مدارس، گرم خانه ها، کمپ های معتادین و مهاجرین، پرسنل بانک ها، آموزش، حمل و نقل عمومی، پرسنل توزیع مواد سوختی و خدمات شهری در فاز سوم واکسیناسیون کرونا واکسینه می شوند.

کوشکی اظهار داشت: در فاز چهارم واکسیناسیون کرونا نیز گروه سنی ۵۵ تا ۵۹ سال ، ۵۰ تا ۵۴ سال ، ۴۵ تا ۴۹ سال، ۴۰ تا ۴۴ سال، ۳۵ تا ۳۹ سال و ۳۰ تا ۳۴ سال است و فاز چهارم ۲۵ تا ۲۹ سال، ۲۰ تا ۲۴ سال و ۱۸ تا ۱۹ سال واکسینه می شوند.

برچسب ها: کرونا ، واکسن ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار