واکنش دبیر فدراسیون تنیس به سمت پرحاشیه یک زن در تیم ملی
کد خبر: 1046267
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OBH
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
دبیر فدراسیون تنیس گفت: در مورد اینکه مسئولیت تیم های ملی مردان و بانوان به یک خانم سپرده شد، سوء برداشت هایی انجام گرفت در حالی که این مساله می تواند یک پیروزی برای جامعه بانوان باشد.
فرزین ضیاء آذری در گفت‌وگو با ایسنا درباره ماجرای انتخاب مهدیه کریمی به عنوان سرپرست تیم ملی تنیس مردان و حاشیه‌هایی که پس از آن ایجاد شد، بیان کرد: برداشت های جانبی از این موضوع صورت گرفت. ما برای تیم ملی مردان بزرگترین مسابقه انتخابی را برگزار کردیم سپس نفرات به اردوی تیم ملی دعوت شدند. برگزاری این اردو در شرایط شیوع ویروس کرونا کار سازمانی و برنامه ریزی منظمی نیاز داشت چرا که برخی از بازیکنان ما باید از شهرستان می‌آمدند، همچنین مجموعه های ورزشی هم تعطیل بود و باید اجازه استفاده از آن‌ها را می‌گرفتیم. برای استفاده از آکادمی ملی المپیک نیز باید با کمیته کمیته ملی المپیک هماهنگی انجام می گرفت. همچنین مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی را هم نیز باید می گرفتیم. به همین دلیل خانم کریمی مسئولیت تیم مردان و بانوان را بر عهده دار شد تا این کارهاو هماهنگی ها را انجام دهد.

او ادامه داد: از آنجا که فعلاً فقط اردوی مردان در حال برگزاری است اشتباهاً فقط این که خانم کریمی سرپرست اردوی مردان است، اعلام شد. زمانی که به این مساله هجمه وارد شد ما این را تصحیح کردیم که خانم کریمی مسئولیت مدیریت تیم ملی مردان و بانوان را با هم برعهده دارد.

ضیاء آذری در پاسخ به این پرسش که چرا باید به این انتخاب هجمه وارد شود، گفت:هرکسی از ظن خود شد یار من، از درون من نجست اسرار من. در واقع به خاطر برداشت اشتباهی بود که برخی ها انجام دادند و این طور تصور کردند که خانم کریمی همیشه همراه تیم است در حالی که مدیریت و هماهنگی کارها را انجام می‌دهد و اردوی ما هم متمرکز نیست که او همراه دیگر بازیکنان در یک محل اسکان داشته باشد. مربی و بازیکنان ما که از شهرستان آمده اند در یک خوابگاه اسکان دارند و بقیه بازیکنان خودشان ساکن تهران هستند. هجمه ای که وارد شد به دلیل سوء برداشت بود. از طرفی فکر می کنم این مساله که یک خانم مدیریت تیم های ملی بانوان و مردان را برعهده داشته باشد، پیروزی برای جامعه بانوان ایران باشد.

دبیر فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون لفظ سمت کریمی را تغییر داد و عنوان کرد که او مسئولیت برنامه های تیم‌های ملی را بر عهده دارد، تصریح کرد: تغییر نداد اما خواستیم که نشان دهیم که او مدیریت برنامه های تیم های ملی بانوان و مردان را بر عهده دارد و سرپرست به اون معنای تدارکات نیست و کارشان خیلی بزرگتر است. چون باید هماهنگی هایی را با نهادهای مختلف در شرایط افزایش شیوع ویروس کرونا انجام دهد و کار بزرگی است و به نظرم این نهایت کم لطفی است که کسی بخواهد اشتباه برداشت کند یا سوء تعبیر کند.

ضیا آذری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه قرار نیست تغییری در سمت مهدیه کریمی ایجاد شود و همچنان مسئولیت بر عهده او خواهد بود، گفت: هیچ تغییری ایجاد نمی شود و خانم کریمی مدیریت برنامه های تیم های ملی مردان و بانوان را بر عهده دارد و او قدیمی ترین نیروی ستادی فدراسیون تنیس است که امیدوارم موفق باشد.

او در پایان گفت: امیدوارم هر کسی از نقطه نظر خودش موضوعی را نقد نکند. در مورد حضور امیر جدیدی هم حاشیه هایی به وجود آمد در صورتی که حضور او اصلاً نمایشی نبود و نتایج مسابقات او کاملاً موجود است. زمانی هم که بازیکنان به اردوی تیم ملی دعوت کردیم، عنوان شد که چرا دو بازیکن اضافه شده اند، در صورتی که آن دو بازیکن به انتخابی تیم ملی دعوت شده بودند اما چون در مسابقات ترکیه حضور داشتند ما خودمان گفتیم که نیایند و بعداً به اردوی تیم ملی ملحق شوند و البته هنوز هم آنها به ایران نیامده اند. اکنون هم در مورد سرپرست یک خانم در تیم ملی سوء برداشت‌هایی شد. در حالی که موارد مختلفی را کنار هم قرار دادیم تا یک تصمیم بگیریم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار