آزاد سازی 270 هکتار اراضی کشاورزی استان البرز
کد خبر: 1040886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MmU
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز خبرداد
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز گفت: ۲۷۰ هکتار از اراضی یکپارچه کشاورزی این استان که توسط سودجویان تغییرکاربری داده شده بود، آزادسازی و به عرصه کشاورزی بازگشت.

سرهنگ سید مجتبی موسوی افزود: در راستای اطلاعات واصله مبنی بر تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و شناسایی های صورت پذیرفته در مجموعه مدیریت جهاد شهرستان کرج، متاسفانه اراضی مرغوب و یکپارچه زراعی در منطقه پیشک یک و ۲ ماهدشت این شهرستان دستخوش تغییر کاربری غیر مجاز توسط افرادی سودجو و قانون شکن قرار گرفته است که با قطعه بندی و دیوار کشی در حال تغییر کاربری بود.

وی اظهار داشت: با اقدام به موقع مدیریت جهاد شهرستان کرج و دستورات حوزه دادستانی مرکز استان و با پشتیبانی نیروهای انتظامی و همکاری شهرداری ماهدشت ۱۰۰ مورد از تخلفات صورت گرفته اعم از دیوارکشی، احداث بنا و گودبرداری قلع و قمع شد.

فرمانده یگان حفاظت افزود: همزمان با این عملیات نیز با حمایت ویژه دستگاه قضایی ۳۵ قطعه بندی غیر مجاز صورت پذیرفته در اراضی کشاورزی اشتهارد با حضور نیروهای انتظامی قلع و قمع و آزادسازی شده است.

موسوی ضمن قدردانی از دادستانی شهرستان های کرج و اشتهارد تعداد قلع و قمع های انجام شده را در مجموع بیش از ۱۳۰ مورد به مساحت تقریبی ۲۷۰ هکتار اعلام کرد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان البرز در پایان از برنامه ریزی لازم برای تقویت واحدهای گشت حفظ کاربری در روزهای پایانی سال و ایام نوروزی با همکاری دیگر دستگاه ها و همراهی نیروهای انتظامی در اجرای قوانین و مقررات حفاظت از اراضی خبر داد.

استان البرز بالغ بر ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار