اخلاق قرآنی در مدارس گسترش یابد
کد خبر: 1040725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mjt
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
معاون تهذیب حوزه علمیه کشور:
حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری: گفت: با بهره مندی از ظرفیت تهذیبی باید اخلاق قرآنی در مدارس علمیه گسترش یابد و در این زمینه برنامه های هدفمندی اجرا شود.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام والسملمین محمد عالم زاده نوری، در نشست معاونان تهذیب ۱۳ مدرسه علمیه استان لرستان که در محل سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان برگزار شد، گفت: معاونت تهذیب در زمینه گسترش معارف اخلاقی و تهذیبی در حوزه های علمیه اقداماتی جهادی در پیش بگیرد.

معاون تهذیب حوزه علمیه کشور با تأکید بر ضرورت تقویت برنامه های تهذیبی در مدارس علمیه افزود: اساتید در این زمینه باید برنامه ریزی های منسجم و هدفمند در پیش بگیرند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نهادینه سازی، ترویج و تبیین معارف تهذیبی در مدارس و بین طلاب نیازمند اخلاص و سعه صدر و تلاش جهادی اساتید است.

حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری بیان کرد: تبیین و ترویج آموزه های اخلاقی و معنوی بین طلاب ضرورتی انکار ناپذیر بوده و معاونت تهذیب در این زمینه باید برنامه های هدفمندی اجرا نماید که در کنار رشد علمی شاهد رشد اخلاقی طلبه باشیم.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های هدفمند تهذیبی نیازمند همت والا است، عنوان کرد: با تکیه بر روحیه جهادی باید در رشد اخلاق و معنویت و تربیت اخلاقی طلبه گام برداشت.

طلاب کارگزاران تهذیب در جامعه هستند

معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور از طلبه ها به عنوان کارگزاران تهذیب در جامعه یاد کرد و عنوان کرد: تهذیب نفس و تربیت اخلاقی طلبه با تکیه بر معارف دینی و قرانی لازمه موفقیت طلبه در عرصه تبلیغ و انجام رسالت تبلیغی است.

وی بیان داشت: کسب معارف قرآنی به عنوان یک اصل و ضرورتی انکارناپذیر برای طلاب بوده و لازمه موفقیت طلبه برای نقش آفرینی در عرصه تبلیغ است.

برچسب ها: حوزه ، تهذیب ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار