سرمای شدید آمریکا را فلج کرد
کد خبر: 1039080
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MJM
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
سرمای شدید در آمریکا تولیدکنندگان نفت و پالایشگاه‌های منطقه تگزاس را تعطیل کرد که تولید روزانه نفت این کشور یک میلیون بشکه کم شد.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: امروز قیمت نفت به دلیل سرمای و یخبندان شدید هوا در تگراس آمریکا که احتمالا عرضه نفت از این منطقه را برای چند روز و حتی چند هفته مختل خواهد کرد، افزایش یافت و به بیشترین میزان ۱۳ سال گذشته رسید چرا که تقاضا برای نفت هم در چنین شرایطی افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت با ۴۰ سنت افزایش به ۶۴.۷۵ دلار در هر بشکه رسیده است قیمت نفت وست تگزارس آ «ریکا هم با ۶۶ سنت افزایش به رقم ۶۱ دلار و ۸۰ سنت به فروش ررسید.

تولید کنندگان و پالایشگاه‌های نفت منطقه تگزاس به دلیل سرمای شدید هوا ۵ روز است که فعالیت نمی‌کنند و دولت هم صادرات گاز طبیعی را ممنوع کرده است و امیدوار است فعالیت‌های دوباره از سر گرفته شود، اما این مستلزم زمان است.

بر اساس تحیلیل وودمکنزی، تولید یک میلیون بشکه در روز حداقل کم شده است و برای برگشتن دوباره این میزان تولید شاید هفته‌ها طول بکشد.

«هیروکی» مدیر پژوهش در شرکت نیسان هم گفت: «قیمت نفت با قبول این نظر که برگشت دوباره تولید نفت و فعالیت پالایشگاه‌ها در منطقه تگزاس هفته‌ها طول خواهد کشید، افزایش یافت.»

وی همچنین افزود: امیدواری به محرک‌های اقتصادی آمریکا و نیز بهبود اوضاع اقتصادی با تولید واکسن کووید ۱۹ تقاضا برای نفت هم افزایش و باعث بالا رفتن قیمت نفت در بازار‌های جهانی شده است.

دلیل بعدی که برای افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی جستجو کرد کاهش ذخایر نفت آمریکا است آمار‌های موسسه نفتی آمریکا نشان می‌دهد که ذخایر نفت این کشور ۵.۸ میلیون بشکه د رهفته منتهی به ۱۲ فوریه کاهش یافت و به حدود ۴۶۸ میلیون بشکه رسید.

منبع: فارس
برچسب ها: آمریکا ، نفت ، سرما
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار