جدیدترین آمار جهانی کرونا شنبه ۲۵ بهمن ۹۹
کد خبر: 1038401
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M8P
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۸ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۳۹۴ هزار و ۱۲۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۸۰ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۸۵۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۸ میلیون مبتلا و در آستانه رسیدن به ۵۰۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۷ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور‌های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۳ هزار نفر عبور کرده و در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۸۱ هزار، روسیه بیش از ۷۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۴ هزار و ۷۰۰، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۷ هزار، آرژانتین با بیش از ۵۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۷ هزار، پرو با بیش از ۴۳ هزار و لهستان با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۴۹۲ هزار و ۵۲۱ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۵۵۰ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۵۸۸ قربانی

۳. برزیل: ۹ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۶۹۴ مبتلا، ۲۳۷ هزار و ۶۰۱ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۲ هزار و ۸۳۷ مبتلا، ۷۹ هزار و ۱۹۴ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۱۳ هزار و ۷۹۹ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۲۸۷ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۸۶ مبتلا، ۸۱ هزار و ۴۴۸ قربانی

۷. اسپانیا: سه میلیون و ۵۶ هزار و ۳۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۴۷ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۹۶ مبتلا، ۹۳ هزار و ۴۵ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۷۲ هزار و ۱۹۰ مبتلا، ۲۷ هزار و ۲۸۴ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۳۰ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۶۵ هزار و ۳۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار