۸۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران در حال احداث است
کد خبر: 1038147
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004M4J
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
معاون توسعه منابع وزیر بهداشت گفت: ۸۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران در حال احداث است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: کامل تقوی نژاد، معاون توسعه منابع وزیر بهداشت امروز در مراسم بهره برداری از پروژه‌های بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف کشور با اشاره به دستاورد‌های حوزه بهداشت و درمان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت:۷۰ درصد تخت‌های ویژه در همین دولت راه اندازی شده و فقط ۳۰ درصد این تخت‌ها در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به کار‌های صورت گرفته در حوزه تامین اکسیژن برای مراکز درمانی کشور، ابراز داشت:تا قبل از سال ۹۲، ۹۸ هزار لیتر اکسیژن یعنی برای ۲۰ هزار نفر در روزانه امکان تهیه اکسیژن داشتیم، اما اکنون این میزان به ۳۲۶ هزار لیتر در دقیقه رسیده است.

معاون توسعه منابع وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اکنون ۶۵ هزار بیمار در دقیقه می‌توانند از ۱۰۰ هزار لیتر اکسیژن لازم بهره‌مند شود، افزود: ۹۴ درصد بیمارستان‌ها در تهران فرسوده بوده است، اما اکنون ۱۲ بیمارستان در حاشیه تهران با ۵۶۰ تخت به بهره برداری رسیده است.

تقوی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶ پروژه با ۸۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران در حال احداث است، متذکر شد: در غرب تهران با حدود ۲.۵ میلیون جمعیت مشکلاتی در حوزه مراکز درمانی داشتیم، اما اکنون ۱۶۰ تخت بیمارستانی در ملارد به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به طرح‌های دیگر درحال احداث در استان تهران، خاطرنشان کرد: ۲۵۵ تخت در پردیس، ۴۰۰ تخت در اسلامشهر و ۳۱۳ تخت بیمارستانی در شهریار در حال احداث است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار