ضرورت توجه ویژه به اصناف و مشاغل آسیب دیده از کرونا
کد خبر: 1036952
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ll2
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:
استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به آسیب‌های کرونا به بخش اصناف استان گفت: توجه ویژه به اصناف و مشاغل آسیب دیده از کرونا از جمله انتظارات استان است که توجه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را می‌طلبد

محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن اشاره به شاخص‌های اقتصادی و ظرفیت‌های اقتصادی خراسان رضوی گفت: استان در نه ماهه ابتدایی سال 99 از نظر نرخ رشد اقتصادی رتبه 5 کشوری و از نظر نرخ بیکاری در فصل تابستان سال جاری رتبه اول کشوری را در اختیار داشته است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در هشت ماهه ابتدایی سال 99 سهم بخش کشاورزی از اقتصاد نزدیک به 12 درصد، سهم بخش صنعت نزدیک به 36 درصد و سهم بخش خدمات نزدیک به 52 درصد بوده است.
وی بیان کرد: عمده کشورهای صادراتی استان در 9 ماهه ابتدایی 99 از جمله افغانستان، عراق، ازبکستان و ترکمنستان بوده است.
معتمدیان با اشاره به حوزه اقتصاد کشاورزی استان متذکر شد: بخش کشاورزی استان دارای یک میلیون هکتار سطح زیرکشت انواع محصولات زراعی و باغی و بیش از ۱۴ میلیون واحد دامی است که باعث شده، خراسان رضوی به عنوان تولید کننده برتر زعفران، زیره سبز و  سایر انواع گیاهان دارویی در کشور شناخته شود.
استاندار خراسان رضوی افزود: در گوشت قرمز رتبه اول، رتبه دومین تولید کننده تخم مرغ، رتبه سوم تولید شیر و رتبه چهارم تولید گوشت مرغ در کشور را این استان در اختیار دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری بالغ بر 1650 واحد اقامتی و پذیرایی فعال در سطح استان خراسان رضوی وجود دارد، گفت: بیشترین تعداد واحدهای اقامتی و پذیرایی کشور در این استان فعال هستند.
معتمدیان اضافه کرد: تعداد کل واحدهای صنفی استان بیش از ۲۱۸ هزار در زمینه‌های تولیدی و توزیعی است که از این تعداد بخشی در حوزه خدماتی و خدمات فنی مشغول فعالیت هستند.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: توجه ویژه به اصناف و مشاغل آسیب دیده از کرونا، ارتقای مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به مناطق آزاد، پروژه انتقال آب از دریای عمان، توجه به تامین زیرساخت‌های اساسی استان، ظرفیت مرزهای استان، شفاف سازی عملکرد بانک‌های خصوصی از اهم مسائل اساسی و انتظارات استان است که توجه کمیسیون اقتصادی را می‌طلبد. 
در ادامه محمدرضا پورابراهیمی ضمن قدردانی از استاندار خراسان رضوی در بیان مسائل اقتصادی و پیشنهادات عملیاتی، تصریح کرد: هیچ بانکی در کشور حق عدم مشارکت و حضور در کمیسیون هماهنگی بانک‌ها و عدم ارائه آمار را ندارد و این موضوع به صورت جدی در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر استفاده از ظرفیت بالا و اعتبار آستان قدس در پروژه های اساسی و اقتصادی استان تاکید کرد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار