اجازه نمی دهیم به اراضی دولتی اصفهان دست درازی شود
کد خبر: 1035360
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LLM
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:
علیرضا قاری‌قرآن گفت: در راستای حفظ انفال و عرصه‌های ملی، در کمتر از یکماه ۶۲ هکتار از اراضی ملی استان اصفهان به ارزش بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال رفع تصرف و از ید متصرفان خارج شده‌است.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: در یکماه گذشته توسط فرماندهی یگان حفاظت از اراضی ملی استان اصفهان بیش از ۳۴ هکتار از اراضی دولتی استان واقع در شهرستان‌های تیران و کرون، شهرضا و لنجان مجموعاً به ارزش حدود ۲ هزار و ۸۳۶ میلیارد ریال در اجرای پنج فقره حکم قطعیت یافته قضائی و با دستور و هماهنگی مقام قضائی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده‌است. 

وی ادامه داد: در همین بازه زمانی ۲۲ فقره تعرض به اراضی ملی در شهرستان های آران و بیدگل، برخوار، خمینی شهر، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، نایین و نجف آباد به مساحت بیش از ۲۷ هکتار و به ارزش تقریبی ۲ هزار و ۲۵۷ میلیارد ریال رفع تصرف فوری شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: تمامی رفع تصرفات با حضور عوامل یگان حفاظت اراضی استان اصفهان و همکاری نیروی انتظامی انجام شده و کلیه دیوار کشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته‌ است. 

 وی با بیان اینکه برابر قانون و مقررات اجازه نمی‌دهیم به اراضی ملی دست درازی شود تصریح کرد: هرکسی بخواهد اراضی ملی را تصرف یا نسبت به دخل و تصرف و ساخت و ساز بدون دلیل مالکیت در اراضی ملی اقدام کند برابر قانون و مقررات با وی برخورد می‌شود و در این زمینه با کسی مماشات نمی‌شود. 

قاری‌قرآن با اشاره به نقش مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی گفت: شهروندان می توانند  موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را از طریق تماس با تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت اراضی استان گزارش دهند.

 

  

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار