سردار سلیمانی با توسل به ائمه معصومین(ع) محبوب دلها شد
کد خبر: 1033459
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kqh
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
جانشین فرماندهی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان:
سرهنگ علی مقوا‌ساز گفت: اگر می‌خواهیم حاج قاسم شویم باید مکتب وی را خوب بشناسیم امروز با هم پیمان ببندیم هر چه توان داریم در شناخت بهتر سیره زندگی او به کار ببندیم و با لحظه به لحظه زندگی این بزرگ مرد آشنا شویم.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،جانشین فرماندهی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان درگفت وگویی در جمع دانش آموزان بسیجی خمینی‌شهر به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، با اشاره به  ویژگی‌های حاج قاسم، اظهار داشت: حاج قاسم مردی که دوست و دشمن به بزرگی او اذعان دارند. بیایید امروز بعد از گذشت یکسال از شهادت ایشان  پیمان ببندیم که می‌خواهیم در مکتب حاج قاسم بمانیم.

وی افزود: اگر بخواهیم در این مکتب بمانیم و حرکت کنیم باید هرکدام یک پاسدار و حاج قاسم واقعی باشیم ولی پاسدار واقعی شدن نیاز به شناخت ایشان دارد اگر مسیر زندگی حاج قاسم را خوب شناختیم، می‌توانیم وارد مکتبش شویم ووارد شدن به مکتب حاج قاسم سلیمانی در گرو شناخت کامل زندگی ایشان است و در صورت عدم شناخت کافی نمی‌توانیم بگوییم ما پیرو مکتب حاج قاسم هستیم.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با بیان اینکه ایران اسلامی برای قوی شدن نیاز به این دارد که تک تک ما که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنیم، قوی‌تر شویم، گفت: اگر می‌خواهیم حاج قاسم شویم باید مکتب وی را خوب بشناسیم امروز با هم پیمان ببندیم هر چه توان داریم در شناخت بهتر سیره زندگی او به کار ببندیم و با لحظه به لحظه زندگی این بزرگ مرد آشنا شویم.

وی ادامه داد: باید بفهمیم حاج قاسم که بود که با شهادتش همه دنیا به تلاطم افتاد و زندگی ایشان فقط به دفاع محصور نبود. حاج قاسم را نه فقط در حضور در عراق و سوریه و مبارزه با داعش باید شناخت بلکه باید از تمام جنبه‌های زندگی‌شان بشناسیم، ایشان کسی بود که به بوسه زدن به دست مادر و پدرش افتخار می‌کرد، برای تامین مخارج تحصیلش بسیار کار می‌کرد، با تمام وجود زحمت می‌کشید تا در راه خدا قدم بردارد.

سرهنگ مقوا ساز تصریح کرد: اگر ما می‌خواهیم حاج قاسم شویم باید ویژگی‌های تربیتی و رفتاری ایشان را بشناسیم و مسیر زندگی خود را با سیره ایشان پیوند بدهیم، باید در همه عرصه‌های زندگی به ویژه حوزه علمی قوی شویم، چرا که حاج قاسم متخصص جنگ بود و در اوج تاکتیک‌ها قرار داشت.

وی با توصیه به دانش آموزان بسیجی اظهار داشت: با قوی شدن خودتان در حوزه علم و زندگی به غیر از اینکه سبب افتخار پدر و مادرتان و جامعه می‌شوید، مشت محکمی بر دهان دشمن خواهید زد، حاج قاسم به خاطر قوی بودنش باعث شد مکتبی به نام او به وجود آید که همه ما مریدش هستیم.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: قوی شدن در تمام مراحل زندگی با سستی و بی‌حالی به وجود نمی‌آید. نباید کار امروز را به فردا بیندازیم بلکه باید قوی باشیم، خسته نشویم و جلوی تنبلی بایستیم تا برای خانواده و کشور افتخار آفرینی کنیم.

وی افزود: نکته بعدی که باید در مکتب حاج قاسم دقت کرد، معنویت است، معنویت و توسل ایشان به اهل بیت(ع) در اوج بود ایشان با توسل به ائمه معصومین حاج قاسم شد، اگر ما بگوییم پیرو مکتب او هستیم ولی توسل به اهل بیت(ع) نداشته باشیم با حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع) دوست نباشیم، نمی‌توانیم پیرو ایشان باشیم.

سرهنگ مقوا ساز با اشاره به یکی از خاطرات حاج قاسم پیش از یک عملیات، اظهار داشت: ایشان تعریف می‌کردند نیروها در یک شب مهتابی در فصل سرما در مقابل گروه دشمن قرار داشتند هر لحظه امکان شهید شدن نیروها می‌رفت، نگران بودم به حضرت زهرا (س) توسل پیدا کردم و با گریه از ایشان خواستم کمک‌مان کند، نمی‌خواهم چیزی بگویم که غرور ایجاد کند ولی همه کارها را یک نفر انجام داد و آن هم حضرت زهرا(س) بود، کسی باور نمی‌کرد لشکر ما از دریاچه در نور ماه رد شود بدون اینکه دشمن ما را ببیند.

وی ادامه داد: حاج قاسم عاشق شهدا، خانواده‌های شهدا، فرزندان شهدا و جانبازان بود، به طوری که ایشان توصیه کرده بودند همه مردم ایران عکس یک شهید را منزل خود داشته باشند با یک شهید آشنا شوند و از سیره زندگی او چیز یاد بگیرند.

وی تصریح کرد: حاج قاسم به اصفهان می‌آمد و به زیارت شهدای مدفون در گلستان شهدا همچون حاج حسین خرازی، احمد کاظمی و ... می‌ رفت و ارادت خاصی به شهدا داشت.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با بیان اینکه شناخت انقلاب اسلامی یکی دیگر از توصیه‌های حاج قاسم است، گفت: عاقبت بخیری ما در گرو رهبری است ما باید انقلاب را بشناسیم و به خوبی از آن دفاع کنیم چرا که انقلاب ما به انقلاب حضرت مهدی (ع)فاطمه وصل خواهد شد انقلاب را ریشه و پایه باید بشناسیم اگر ما خوب انقلاب را نشناسیم، نمی‌توانیم از آن دفاع کنیم.

وی افزود: با مطالعه، تحقیق و صحبت با کسانی که انقلاب را کاملا می‌شناسند، می‌توانیم در شناخت واقعی انقلاب قدم برداریم. باید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) را با روح و جانمان بشناسیم تا شاگرد واقعی مکتب حاج قاسم شویم.

سرهنگ مقوا ساز خاطرنشان کرد: در اولین سالگرد شهادت سردار دلها 170 برنامه در کشور و در چندین کشور دیگر هم مراسم ایشان برگزار می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به شناخت دشمن به عنوان توصیه دیگر حاج قاسم، اظهار داشت: اگر دشمن را بشناسیم و با آن مبارزه کنیم، می‌توانیم دنیا را از بدی پاک کنیم، اکنون دشمن با تمام تجهیزات و امکانات برای ضربه زدن به ما به میدان آمده است و ما با شناخت دشمن می‌توانیم نقشه‌های آنها را نقش بر آب کنیم.

وی ادامه داد: باید حاج قاسم را به همه بشناسانیم و هر کدام از ما 100 نفر دیگر را با او و مکتبش آشنا کنیم، مکتب حاج قاسم فقط برای ما مسلمانان نیست بلکه همه مردم می‌توانند با شناخت از ایشان پیرو مکتب شوند.

سرهنگ مقوا ساز افزود: خدمت بی‌منت از دیگر ویژگی‌های حاج قاسم بود، بیایید به هر کسی که می‌توانیم خدمت کنیم، اگر در حوزه علمی دستی بر آتش داریم به یاری کسانی برویم که در تحصیل نیاز به کمک دارند، اگر از نظر مالی غنی هستیم به کمک نیازمندان برویم به طور کلی هر خدمتی که می‌توانیم به خلق خدا بکنیم بی‌منت انجام بدهیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار