فقط فلسطین به پایتختی قدس را به رسمیت می‌شناسیم
کد خبر: 1032644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KdY
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل:
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه نتانیاهو به آخر خط رسیده و صهیونیست‌ها آینده‌ای در منطقه ندارند، گفت: ما فقط یک کشور را می‌شناسیم که «فلسطین» نام دارد و پایتخت آن «قدس» است.
سرویس سیاست جوان آنلاین: به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان در نشست مشترک با رؤسای دفاتر حماس و جهاد اسلامی فلسطین، آخرین تحولات فلسطین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. امیرعبداللهیان ضمن ابلاغ سلام محمدباقر قالیباف و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به سران مقاومت و مردم مقاوم فلسطین گفت: فراکسیون مقاومت و حمایت از آزادسازی قدس یکی از بزرگ‌ترین فراکسیون‌های مجلس یازدهم است که از ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به تحقق آرمان فلسطین برخوردار است. دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس با جعلی خواندن رژیم اسرائیل و ارائه تحلیلی از وضعیت داخل سرزمین‌های اشغالی افزود: بی‌تردید نتانیاهو به آخر خط رسیده و صهیونیست‌ها جایی و آینده‌ای در منطقه ندارند. وی تأکید کرد: ما فقط یک کشور را می‌شناسیم که «فلسطین» نام دارد و پایتخت تاریخی و تمدنی آن «قدس شریف» است.

امیرعبداللهیان عادی‌سازی روابط معدود سران عربی را نمایشی مضحک و حبابی خواند و اضافه کرد: تنها ارمغان باز کردن پای صهیونیست‌ها به منطقه تشدید ناامنی در منطقه است و همه از آن متضرر می‌شوند. وی تأکید کرد: امروز صهیونیست‌ها در بدترین وضعیت سیاسی داخلی به سر می‌برند و «بن‌بست سیاسی» در درون رژیم صهیونیستی و «ضعف و ترس در مقابل مقاومت» دو مؤلفه اصلی و کنونی این رژیم جعلی است؛ طبعاً حرکت در مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم جعلی و تروریستی اسرائیل تصمیمی نادرست و نشان از بی‌هویتی است.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل در پایان همکاری اعتمادساز کشور‌های اسلامی و عربی منطقه‌ای را عامل مستحکم و مقوم اصلی امنیت پایدار، ثبات، رشد و توسعه خواند و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری همه‌جانبه و مبتنی بر اصول همسایگی و برادری استقبال می‌کند؛ کشور‌های منطقه باید به توان مشترک خود اتکا کنند و ذات شر و اشغالگرانه صهیونیست‌ها و حامیان امریکایی آن را هرگز فراموش نکنند.

خالد قدومی رئیس دفتر حماس و ابوشریف رئیس دفتر جهاد اسلامی فلسطین در تهران ضمن تشریح آخرین تحولات فلسطین بر عزم مقاومت برای آزادی قدس شریف و سرزمین تاریخی فلسطین تأکید کردند.

آنان با اشاره به مواضع شیخ اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی، از سردار سلیمانی به عنوان شهید قدس یاد کردند و نقش وی و جمهوری اسلامی ایران در کمک به مردم فلسطین را ستودند.

در این دیدار مقامات فلسطین حمایت مقام معظم رهبری و دولت، مجلس و مردم ایران را پشتوانه محکمی برای رهایی قدس قبله اول مسلمانان و فلسطین خواندند. در این دیدار روند خیانت‌بار سازش برخی سران عرب مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد ملت مقاوم فلسطین در مقابل خیانت معدودی از سران عربی و نه مردم خود، بی‌تفاوت نخواهند بود. در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های مجلس شورای اسلامی در مورد نقش پارلمان‌های اسلامی در کمک به فلسطین و مقابله با روند تحمیلی و امریکایی سازش عربی رایزنی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار