قاضی عزیز قاضی نفوذناپذیر است
کد خبر: 1032566
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KcI
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
قاضی‌القضات در خراسان شمالی:
قاضی عزیز، قاضی «نفوذناپذیر» است، بدین معنا که نه از صاحبان قدرت و ثروت و نه از بستگان خود و نه حتی از خودش نفوذ نمی‌پذیرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله رئیسی روز پنج‌شنبه در هجدهمین سفر استانی خود وارد بجنورد مرکز استان خراسان شمالی شد و علاوه بر دیدار‌های مردمی که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، در جمع قضات و کارکنان قضایی، شورای اداری استان و نخبگان و نمایندگان اقشار استان خراسان شمالی حضور یافت.

رئیس قوه قضائیه در دیدار قضات و کارکنان قضایی خراسان شمالی با بیان اینکه عدالت امری فطری است و در فطرت همه انسان‌ها عدالت و حق خواهی وجود دارد، همه قضات را موظف به تلاش برای کشف حقیقت دانست و تصریح کرد: کارشناسان و وکلا و اعضای پزشکی قانونی و سایر دست‌اندرکاران و همکاران امر قضاوت باید برای کشف حقیقت به قاضی کمک کنند.

راز عزت حاج قاسم سلیمانی

رئیس قوه قضائیه همه قضات و دست اندرکاران قضایی را به آخرتی عمل کردن توصیه کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی بروز و ظهور رسانه‌ای چندانی نداشت، اما از آن جهت که آخرتی عمل می‌کرد، خداوند متعال بر عزتش افزود. آیت‌الله رئیسی همچنین خطاب به قضات دادگستری خراسان شمالی گفت: بهترین سکو برای پرش همین جایگاه سازمانی شما قضات و دست اندرکاران قضایی و خدمت به مردم و گره گشایی از کار مردم در این جایگاه است.

قاضی عزیز، قاضی «نفوذناپذیر» است

رئیس قوه قضائیه توجه به شأن و جایگاه قضات را امری بسیار مهم دانست و گفت: مقام معظم رهبری نیز فرمودند «قاضی را عزیز بدارید»؛ قاضی عزیز، قاضی «نفوذناپذیر» است بدین معناکه نه از صاحبان قدرت و ثروت و نه از بستگان خود و نه حتی از خودش نفوذ نمی‌پذیرد. حب و بغض این قاضی در رأیی که صادر می‌کند دخالت ندارد.

آیت‌الله رئیسی در ادامه قانون رسیدگی به تخلفات اداری در کشورمان را در زمره بهترین قوانین دانست و تأکید کرد که اگر اشکالی در این زمینه وجود دارد ناشی از عدم اجرای این قانون است. باید از سازمان‌های اداری کشور، اجرای کامل و جامع قانون رسیدگی به تخلفات اداری را مطالبه کنیم چراکه اجرای جامع این قانون از سرریز شدن پرونده‌ها به دادگستری‌ها و دستگاه قضایی جلوگیری می‌کند. آیت‌الله رئیسی قانون ارتقای سلامت اداری را همچون قانون رسیدگی به تخلفات اداری، در زمره بهترین قوانین کشور دانست و بر اجرای کامل این قانون از سوی دستگاه‌های اداری تأکید کرد.

راهبرد اساسی امروز خنثی سازی تحریم هاست

آیت‌الله رئیسی همچنین در جلسه شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: امروز راهبرد اساسی ما خنثی‌سازی و بی اثر کردن تحریم‌هاست که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است. رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: این راهبرد باید در همه حوزه‌ها به ویژه اقتصادی و علم و فناوری و امنیتی مورد توجه قرار گیرد تا ایران قوی شکل بگیرد. وی گفت: در هر حوزه که بیشترین تحریم‌ها را داشتیم با همت و مجاهدت دانشمندان عزیزمان بیشتر پیشرفت کردیم و اگر تحریم‌ها موثر بود نمی‌توانستیم به توانمندی هسته‌ای و دفاعی دست یابیم. رئیس قوه قضائیه افزود: دلیل حقد و کینه دشمن نسبت به دانشمندان هسته‌ای ما همچون شهید فخری‌زاده این است که به‌رغم تحریم ها، به اقرار دوست و دشمن به موفقیت‌های بسیار چشمگیر در این عرصه رسیده ایم. رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: هنگامی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند راهبرد ما خنثی سازی تحریم هاست، معلوم است که این راهبرد کاملاً جواب داده و تحقق پذیر است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با تأکید بر حمایت قاطع دستگاه قضا از مدیران شجاع و خطرپذیر، پشتیبانی از مدیران ریسک‌پذیری را که مجدانه و مجاهدانه به دنبال تلاش برای بی اثر کردن تحریم‌های دشمنان هستند، وظیفه‌ای همگانی دانست. آیت‌الله رئیسی افزود: رزمندگان عزیز و جانبازان ما در دوران جنگ ثابت کردند که می‌توانیم بسیاری از کار‌های به‌ظاهر نشدنی که دشمن برای آن‌ها مانع تراشی می‌کند، انجام دهیم.

بروکراسی پیچیده اداری از دیگر موانع تولید و سرمایه گذاری بود که آیت‌الله رئیسی با تأکید بر لزوم رفع آن اظهار داشت: گاهی یک سرمایه گذار در نظام اداری با هفت خوان و به تعبیر رهبر انقلاب با ۷۰ خوان مواجه می‌شود که او را از سرمایه‌گذاری پشیمان می‌کند. رئیس قوه قضائیه از مدیران مصمم و با اراده خواست که این موانع را از سر راه سرمایه‌گذاران بردارند و مسیر دسترسی آن‌ها به مجوز‌ها را کوتاه کنند. آیت‌الله رئیسی بر همین اساس متذکر شد که میدان کار باید برای سرمایه‌گذاران باز و عرصه برای مفسدان ناامن باشد. رئیس دستگاه قضا گفت: فضا باید برای کسانی که به دنبال فساد، رشوه، رانت خواری و آلوده کردن محیط اداری هستند سخت و ناامن شود. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه مطلقاً نباید اجازه دهیم فساد در هیچ کجای نظام اداری لانه کند، خاطرنشان کرد: این کار پیش و بیش از آنکه وظیفه دستگاه‌های نظارتی باشد، بر عهده مدیران با کفایت و دلسوز است.

اجرای قانون نزدیک‌ترین راه به اجرای عدالت

آیت‌الله رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار استان خراسان شمالی هم با بیان اینکه امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی خواست مردم اجرای قانون و عدالت است، گفت: همه دستگاه‌ها و مدیران در حوزه کاری خود، مکلف به گسترش عدل هستند. رئیس قوه قضائیه نزدیک‌ترین راه به اجرای عدالت را اجرای قانون دانست و با بیان اینکه هیچ کس نباید به خود اجازه دهد پایش را از قانون فراتر بگذارد، عنوان کرد: ورود به نظام اداری، ارائه خدمات، توزیع امکانات و به طور کلی همه شئون در کشور باید بر پایه عدالت باشد.

خسارت برخی ترک فعل‌ها بیشتر از برخی فعل‌هاست

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید سخن و دغدغه مردم نه به صورت حاشیه‌ای بلکه به عنوان متن خواسته‌ها طرح شود، تأکید کرد که باید سخنان آمران به معروف و ناهیان از منکر که مطالبه اجرای حق، قانون و عدالت را دارند، شنید. آیت‌الله رئیسی وجود انسان‌های دغدغه‌مند را یک نعمت دانست و گفت: افرادی که در سمت‌های مختلف دارای مسئولیت هستند باید تعهد خود را به مردم نشان دهند. رئیس قوه قضائیه خسارت برخی ترک فعل‌ها را بیشتر از برخی فعل‌ها دانست و عنوان کرد: مسئولان در دستگاه‌های مختلف باید توجه کنند که مبادا با ترک فعل‌های خود موجبات خسارت به عصر‌ها و نسل‌های مختلف را پدید آورند. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه صاحبان قدرت و جایگاه اجتماعی نباید تعهدات خود به مردم را نقض کنند، تأکید کرد که هیچ کس به سبب اتکا به قدرت نباید تعهدات خود به مردم را نقض کند.

آیت‌الله رئیسی آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه را ناسازگار با سبک زندگی اسلامی دانست و ضمن مهم خواندن نقش مردم و نخبگان در کاهش این آسیب ها، به مقوله استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در کشور اشاره کرد و گفت: فضای مجازی مورد استفاده همگان است و در زمره آن دسته از دست ساخته‌های بشری است که به سرعت گسترش یافته و لایه‌های مختلف زندگی اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است. رئیس قوه قضائیه در همین زمینه هشدار داد که اگر فضای مجازی مدیریت نشود و جلوی آسیب‌های آن گرفته نشود، این فضا به جای تسهیل امور و ارتباطات مردم به بستری برای افراد شرور و مفاسد تبدیل خواهد شد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
asghar
|
Canada
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
0
با سلام و صبح بخیر .انشالا فرمودهای جناب ریسی اجرا شود مملکتمان اسیب نخواهد دید فردا از امروزمان بهتر خواهد شد به یاری خدا .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار