رفع بحران آب در روستا‌های خراسان رضوی تا سال ۱۴۰۱
کد خبر: 1029639
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jr5
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
تمام روستا‌های مواجه با تنش آبی در خراسان رضوی تا سال ۱۴۰۱ از لیست روستا‌های بحرانی خارج می‌شوند.

سيد ابراهيم علوي، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي با اشاره به دو هزار و 271 روستاي تحت پوشش آبفا با يک ميليون و 300 هزار نفر جمعيت (به جز شهرستان مشهد)، گفت: هزار و 50 روستا در استان، در فصل تابستان و پيک مصرف و 229 روستا هم به طور دائم با مشکل کمبود آب مواجه‌اند.

وي تأمین آب روستاهاي داراي مشکل مقطعي و دائمي کمبود آب در اين استان را نيازمند دو هزار و 560 ميليارد ريال دانست و با بيان اينکه 91 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار در استان تحت پوشش آبفا قرار دارند ،گفت: اين به معناي محروميت ديگر روستاها از خدمات آبفا نيست.

وی بیان کرد: تعدادي از اين روستاها، خودگردان  و از تأسیسات آب برخوردار بوده و تحت پوشش دهیاری‌ها قرار دارند؛ برخي دیگر نیز  توسط  آبفا و از طريق تانکر، آب‌رسانی می‌شوند.

علوی آمادگي اين شرکت را براي تحويل گيري روستاهاي برخوردار غير تحت پوشش، اعلام و با اشاره به افزايش 7.5 درصد مصرف آب در پي شيوع ويروس کرونا در شهرها و روستاهاي استان، مشترکان را به رعايت الگوي مصرف توصيه کرد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي، اظهار کرد: پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهري و روستايي طي 90 روز، شرايط تأمین آب 913 روستا با 10 اقدام آبفا خراسان رضوي بهبود يافت.

 وي ازجمله اقدامات انجام شده در اين زمينه  را حفر 25 حلقه چاه جديد، تجهيز و برق‌رسانی 68 حلقه چاه، استفاده از آب شهرها براي روستاهاي اقماري به ميزان 5 ميليون مترمکعب، اجاره و افزودن 21 منبع آبي به منابع موجود، اجراي 7 پروژه تأمین آب توسط بسيج سازندگي، آب‌رسانی به 17 روستا توسط خيرين و 30 روستا با مشارکت مردم و دهیاری‌ها در قالب نذر آب اعلام کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار