ناقضان اصلی برجام مدعی عدم اجرای تعهدات ازسوی ایران هستند
کد خبر: 1028198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JTq
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است، کسانی که خود به تعهداتشان در برجام پایبند نبوده‌اند حق اظهار نظر درباره نقض برجام علیه ایران را ندارند.

محمدحسین فرهنگی در واکنش به بیانیه تروئیکای اروپایی که مدعی نقض جدی برجام از سوی ایران شده است، اظهار داشت: کسانی که به تعهد خود وفا نکرده و از آن تخلف کرده‌اند حق اظهار چنین مطالبی علیه ایران را ندارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام شاهد تخلف اروپایی‌ها از بندهای این توافقنامه هسته‌ای بودیم که به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نماندند در حالی که جمهوری اسلامی تمام تعهدات خود را اجرا کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: هرگونه اتفاق و قرار جدید منوط به شرایط جدید و تصمیماتی است که ابتدای باید طرف مقابل در آنها پیش‌قدم باشد و جمهوری اسلامی در این راستا به عنوان نفر نخست، هیچ گام رو به جلویی در این خصوص بر نمی‌دارد.

فرهنگی همچنین با تأکید بر ضرورت پاسخگویی اعضای  1+5 متذکر شد: وزارت خارجه باید ادعاها و عملکرد اروپایی‌ها را به صورت دقیق رصد کرده و پاسخ مقتضی را به آنها بدهد.

سازمان ملل از چارچوب اهداف خود خارج شده است

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در درباره قطعنامه حقوق بشری که علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: شورای حقوق بشر تبدیل به ابزار سیاسی شده که تمام مسائل جهان را رها و روی جمهوری اسلامی ایران، آن هم بر اساس اطلاعات دشمنانمان تمرکز کرده و در واقع از چارچوب اهداف سازمان ملل خارج شده است.

سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه مدعی شده‌اند با وجود تلاش‌های مبتنی بر حسن نیت کشورهای اروپایی، ایران یک‌سال و نیم است که مرتکب اقدامات متعددی در نقض جدی تعهدات هسته‌ای خود شده و ما کماکان به شدت از اقدامات ایران که در حال تهی کردن توافق از مزایای اصلی آن در زمینه منع اشاعه است نگرانیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار