برتری دانش‌آموزان ایرانی در مسابقات جهانی لگو روباتیک
کد خبر: 1028134
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JSo
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
مسابقات جهانی لگو روباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یک‌شنبه ۲۴ آبان سال ۹۹ با حضور بیش از ۷۵۰ دانش‌آموز از ۴۰ کشور دنیا برگزار شد و دانش‌آموزان ایرانی توانستند رتبه هفتم و هشتم این رقابت علمی را کسب کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: المپیاد جهانی روباتیک، رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا بتوانند از این طریق مهارت حل مسئله و خلاقیت را در خود پرورش دهند. برای حل چالش‌های روباتیک، تلفیقی از دانش، مهارت، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری به کار گرفته می‌شود. مسابقات WRO اولین بار در سال ۲۰۰۴ و با وب‌سایت ۱۲کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال المپیاد جهانی در کشور‌های مختلف برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کشور‌های حاضر در مسابقات به بیش از ۶۷ کشور با مجموع ۲۵ هزار تیم رسیده است. تیم‌های ایرانی نیز از سال ۲۰۰۶ در این مسابقات حضور چشمگیری داشته‌اند. امسال مسابقات جهانی لگو روباتیک در کشور کانادا به صورت آنلاین در تاریخ یک‌شنبه ۲۴ آبان سال ۹۹ با حضور بیش از ۷۵۰ دانش‌آموز از ۴۰ کشور دنیا برگزار شد و دانش‌آموزان شیرازی توانستند رتبه‌های هفتم و هشتم این رقابت جهانی را به دست بیاورند.

در این رقابت علمی کیان فردوسی دانش‌آموز پایه پنجم از مدرسه علوم پزشکی رتبه هفتم جهانی، علی ذبیحی دانش‌آموز پایه هفتم دبیرستان طا‌ها و سیدحسین هاشمی دانش‌آموز پایه ششم دبستان هدایت رتبه هشتم و باوند کشاورز دانش‌آموز پایه هفتم دبیرستان طا‌ها رتبه هفتم جهانی المپیاد جهانی روباتیک را کسب کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار