راغفر: روحانی تا توانست دولت بعدی را بدهکار کرد
کد خبر: 1027653
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JL3
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران گفت: این دولت تا توانسته از ظرفیت‌های درآمدی دولت بعدی خرج کرده و آنها را بدهکار کرده است و عملاً فرصتی برای اصلاح امور به‌خصوص تغییر ریل‌گذاری اقتصاد فراهم نکرده است.
 

سرویس سیاسی جوان‌آنلاین: روزنامه کیهان در اخبار ویژه خود به گفت‌وگوی حسین راغفر، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران پرداخته است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه الزهرا تهران درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به آفتاب یزد گفته است: متأسفانه دولت آقای روحانی به طور بی‌سابقه‌ای بدهی‌های خود را افزایش داده و عملاً پرداخت و پس دادن این بدهی‌ها بسیار سخت شده لذا، چون دولت برای این موضوع کاری نکرده و نمی‌کند به گردن دولت آتی می‌افتد که حداقل نیمی از سال آینده را دولت بعدی باید عهده‌دار شود. 

حسین راغفر افزود: این دولت تا توانسته از ظرفیت‌های درآمدی دولت بعدی خرج کرده و آنها را بدهکار کرده است و عملاً فرصتی برای اصلاح امور به‌خصوص تغییر ریل‌گذاری اقتصاد فراهم نکرده و به یک معنایی همه‌ راه‌های پیش روی دولت بعدی را کاملا بسته به‌نحوی که آنها به جز مسیری که تاکنون طی شده نتوانند بپیمایند و ادامه وضع موجود با توجه به وضعیت بودجه‌ای عملا جامعه را با مخاطرات مختلفی رو‌به‌رو می‌کند.

این استاد دانشگاه گفت: اینکه مجلس فقط ۵ تا ۱۰ درصد می‌تواند تغییر در بودجه به وجود بیاورد، به خاطر نقش قوه مجریه در تنظیم بودجه که در واقع مسئول تنظیم بودجه را تخریب نکند و ظاهراً مجلس و شورای نگهبان به این توافق رسیده‌اند که نمی‌توان تغییرات چندانی ایجاد کرد، چون یا باید کل لایحه بودجه را به دولت پس بدهند و از دولت بخواهند که خود لایحه بودجه را اصلاح کند و اینکه مجلس اساسا نمی‌تواند مفاد بودجه را اصلاح کند، اگر ایرادی دارد باید برگرداند و خود دولت این کار را انجام دهد. دولت هم متاسفانه کاملاً در قبضه منافع رانت خواران و صاحبان ثروت است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار