رانت باعث شده برخی رسانه‌ها برابرتر باشند!
کد خبر: 1026339
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Izr
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
بیژن مقدم کاندیدای انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت:
بیژن مقدم، مدیرمسئول سایت "الف" با اشاره به برخی برنامه هایش به عنوان کاندیدای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، با تاکید بر اینکه قطعا یک ساز و کار مشورتی با حضور نمایندگان تمامی تشکل‌های سراسر کشور از جمله خانه مطبوعات، انجمن صنفی، بسیج رسانه و ... تشکیل خواهیم داد، گفت: اطلس رسانه‌ای دچار تغییر شده است و سایت‌های خبری نیز با کیفیت بالایی فعال شده اند، اما هنوز بر خلاف نظر صریح قانون از آن‌ها حمایت نمی‌شود.

به گزارش جوان آنلاین، بیژن مقدم کاندیدای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات در گفتگویی اینستاگرامی با میلاد زارعی فعال رسانه ای با نقد وضعیت مطبوعات کشور، با بیان اینکه رسانه‌های استانی حس نابرابری در بهره‌مندی از امکانات نسبت به پایتخت را دارند، گفت: با توجه به تغییر شرایط رسانه ها باید با نگاهی جدید به حمایت از آنها پرداخت.

مدیر مسئول سایت "الف" با تاکید بر اینکه حیطه عملیاتی نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت مشخص است، گفت: نماینده مدیران مسئول می‌تواند مشکلات رسانه‌ها را پیگیری نماید. وظیفه او ارتباط مستمر و پیگیری مطالبات و ارائه گزارش به آنهاست.

این روزنامه نگار با بیان اینکه رسیدگی به تغییرات وضعیت رسانه ها نباید پیچیده و مبتنی بر رانت باشد، تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از نشریات این ماه ها مشمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات و لغو مجوز شده اند. به نظرم باید ملاحظه شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی صورت می گرفت که گویا صورت نگرفته است.

کاندیدای انتخابات نماینده مدیران مسئول با اشاره به برخی برنامه هایش و با تاکید بر اینکه در صورت انتخاب قطعا یک ساز و کار مشورتی با حضور نمایندگان تمامی تشکل های سراسر کشور از جمله خانه مطبوعات، انجمن صنفی، بسیج رسانه و... تشکیل خواهم داد، گفت: اطلس رسانه‌ای دچار تغییر شده است و سایت‌های خبری نیز با کیفیت بالایی فعال شده اند، اما هنوز نمیدانیم چرا بر خلاف نظر صریح قانون که باید به سایت‌ها آگهی دولتی بدهند، کماکان این مهم محقق نشده است و رانت باعث شده تا برخی رسانه ها برابرتر باشند.

مدیرمسئول سایت "الف" با اشاره به برخی شایعات که گفته اند بیژن مقدم معاون مطبوعاتی دولت اصولگرای بعدی است، گفت: اولا که انتخابات هنوز برگزار نشده که نتیجه اش را اعلام می‌کنند و ثانیا من هر جا وظیفه ای بر دوشم گذاشته شود که بتوانم انجام دهم شانه خالی نمیکنم.

این فعال رسانه ای گفت: اگر برای انتخاب میان مسولیتی جدید و نماینده مدیران مسول در هیات نظارت هر تصمیمی بخواهم بگیرم از طریق سامانه رسانه‌ها - در صورتی که نماینده ایشان در هیات نظارت باشم- موضوع را به نظرخواهی می‌گذارم و این به دلیل آن است که خود را در مرحله اول متعهد به انتخاب مدیران مسئول میدانم نه انتصابات دولت.

به گفته مقدم، باید مراقب باشیم فضای انتخابات توسط برخی نامزدها دچار شعارهای پوپولیستی نشود.

وی تاکید کرد: نمیشود با وعده های دروغین مدیران مسئول را فریب داد و خودم و نامزدها را به پرهیز از دادن وعده های دروغ دعوت میکنم.

مقدم با بیان اینکه امروز همه رسانه ها مظلومند و به لحاظ آماری اکثریت قاطع آنها دچار مشکلات اقتصادی هستند به فعالیت خود در سایت "الف" گریزی زد و گفت: افتخار میکنم در 5 سال گذشته در رسانه خصوصی "الف" دست به زانوی خود زده ایم و هیچ رانتی نداشته ایم، از محل تبلیغات و رپرتاژ و ... ارتزاق میکنیم و به اندازه در آمد اندکمان هزینه می کنیم.

این فعال رسانه ای درباره حمایت های صورت گرفته، افزود: درست است که بسیاری از رسانه های اصولگرا از من حمایت کرده اند و از آنان ممنونم اما حمایت رسانه های شهرستانی و سراسری با سلیقه های متفاوت نیز بسیار زیاد است. همواره مشی من در حوزه رسانه ارتباط و تعامل و استقلال رای بوده است و هرگز تندروی یا کندروی را نمی‌پسندم.

مدیرمسئول سایت "الف" با تاکید بر اتحاد و حمایت همکاران و هم صنفان در عرصه رسانه ای گفت: هنگامی که آقای رحمانیان مدیر مسئول رسانه اصلاح طلب شرق  در مشهد دستگیر شدند بعنوان اولین رسانه اصولگرا در سایت "الف" و در حمایت از ایشان مطلب نوشتم و از همکار خودم در حوزه رسانه حمایت کردم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار