رييس ستاد اجرایی فرمان امام از اخبار خوش درحوزه دارو و اشتغالزایی خبر داد
کد خبر: 1025685
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IpJ
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
توزيع يک ميليون بسته معيشتي در چهارمين مرحله رزمایش همدلی و احسان
چهارمین مرحله رزمایش "همدلی و احسان" با اهدای یک میلیون بسته معیشتی، به همت ستاد اجرايي فرمان امام، روز دوشنبه گذشته در شرايطي با اولویت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا آغاز شد...

محمد رضا هاديلو

 

چهارمین مرحله رزمایش "همدلی و احسان" با اهدای یک میلیون بسته معیشتی، به همت ستاد اجرايي فرمان امام، روز دوشنبه گذشته در شرايطي با اولویت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا آغاز شد که در رزمايش هاي قبلي و به فاصله هر ۴۵ روز یک میلیون بسته معیشتی و غذایی و یا دارویی و بهداشتی با هدف کمک به آسیب دیدگان کرونا در استان هاي مختلف کشور توزیع شده بود. در اين مرحله از رزمايش  ارسال یک میلیون بسته معیشتی و۲۵۰ تن مرغ به مناطق محروم کشور در برنامه قرار دارد و در مراسم آغاز اين رزمايش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد در هفته آینده خبرهای خوشی درحوزه دارو و اشتغالزایی برای مردم در راه است.

 

***

 

چهارمین مرحله رزمایش "همدلی و احسان" با اهدای یک میلیون بسته معیشتی با اولویت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا صبح دوشنبه طي مراسمي با حضور حضور علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان و جمعی از مدیران ستاد، آغاز شد.

دراین مراسم که در محل قرارگاه خدمت‌رسانی ستاد اجرایی برگزار شد، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ، فرمان ارسال یک میلیون بسته معیشتی و ۲۵۰ تن گوشت مرغ به مناطق محروم سراسر کشور را صادر کرد.

دراین ارتباط زنده محمد مخبر با اشاره به خدمات ستاد از اولین روزهای شیوع کرونا گفت: به فاصله هر ۴۵ روز یک میلیون بسته معیشتی و غذایی و یا دارویی و بهداشتی را با اولویت کمک به آسیب دیدگان کرونا در کشور توزیع کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چند مرحله دیگر ارسال اقلام خواهیم داشت.

وي با تاکيد بر اينکه به زودی خبرهای خوشی درخصوص واکسن کرونا و مراحل تست نهایی آن و همچنین تولید کیت تشخیص فوری کرونا درمجموعه دارویی ستاد به مردم خواهیم داد، افزود: از لحظه اعلام آمادگی ستاد برای آغاز تست انسانی واکسن، روزانه تعداد زیادی از مردم داوطلبانه برای انجام تست و کمک در این مرحله اعلام آمادگی کرده‌اند که قابل تقدیر است.

اين مسئول با اشاره به موفقیت ستاد در دستیابی به دانش تولید داروهای ضدکرونایی گفت: ماه گذشته ۱۰ هزار و طی روزهای آینده هم یک محموله ۱۰ هزار تایی از آمپول رمدسیویر را جهت توزیع در بیمارستانها به وزارت بهداشت بصورت رایگان اهدا میکنیم.

مخبر به برنامه ستاد اجرایی برای ایجاد 300 هزار شغل در سال 99 اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هفته آینده طرح بزرگ اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام هم افتتاح خواهد شد که دراین امر نیز آسیب‌دیدگان کرونا در اولویت قرار دارند.

 

اجراي ۷ مرحله رزمایش در سال جاري

 

بسته‌های معیشتی که قرار است دراین مرحله از رزمايش "همدلی و احسان" توزيع شود شامل روغن، ماکارانی، حبوبات ، کنسرو و سایر اقلام غذایی خشک است که در کنار آنها 250 تن گوشت مرغ نیز قرار دارد و بنا به اعلام مسئولان ستاد، در مراحل بعدی برنج هم به این بسته‌ها اضافه مي شود.

ضمن اينکه تاکنون ستاد اجرایی فرمان امام برای تهیه بسته‌های معیشتی،۸۰۰ میلیارد تومان توسط هزینه کرده است.

علی عسگری معاون اجتماعی و امور استانهای ستاد اجرایی فرمان با بیان اینکه مرحله اول رزمایش همدلی و احسان اردیبهشت ماه، مرحله دوم تیرماه و مرحله سوم شهریورماه امسال برگزار شد، گفت: «در مرحله اول یک میلیون بسته غذایی، در مرحله دوم ۸ هزار تن مرغ و در مرحله سوم ۵ میلیون پرس غذای گرم در مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد.»

وي افزود: «تا پایان سال سه مرحله دیگر از رزمایش همدلی و احسان اجرا خواهد شد و در مجموع ۷ مرحله رزمایش همدلی و احسان در سال 99 خواهیم داشت.»

سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم با اشاره به مرحله چهارم رزمایش گفت: «بسته‌های معیشتی طی روزهای آینده توسط گروههای جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام درمناطق محروم سراسر کشور توزیع خواهد شد.»

وی افزود: «به دستور مقام معظم رهبری تمام گروه‌های جهادی و مردمی برای مبارزه با کرونا و کمک به آسیب‌دیدگان این ویروس منحوص به میدان آمده‌اند و انتظار میرود که دستگاه‌های اجرایی نیز تحرک بیشتری از خود دراین خصوص نشان دهند و برای رفع گرفتاری معیشتی و اقتصادی مردم دراین روزها به ویژه در مناطق کم‌برخوردار طرحهای نتیجه بخش‌تری ارائه کنند و با رویکردی جهادی به میدان بیایند.»

سلیمانی خاطرنشان کرد: «همانطور که دکتر مخبر به تمام زیرمجموعه‌های ستاد دستور اکید داده‌اند، تا آخرین لحظه نابودی کرونا، بنیاد احسان درکنار مردم خواهد ایستاد و ازهر اقدامی چه در حوزه توزیع اقلام غذایی ، چه دارویی و بهداشتی و چه کمک درسی و بسته‌های نوشت‌افزار و لوازم‌تحریر بین دانش اموزان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار