جزئیات تسهیلات جدید بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی
کد خبر: 1025096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ifo
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
معاون کل وزیر بهداشت از ارائه تسهیلات بیمه‌ای برای درمان بیماران کرونایی خبر داد و گفت: متأسفانه پیش‌بینی ما این است که تا دو، سه هفته آینده روند صعودی ابتلا را خواهیم داشت.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در اخبار ۲۱ با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی وزیر بهداشت در دو، سه هفته اخیر تنها ۶ درصد تردد اجتماعی کاهش داشته است.

وی ادامه داد: امروز در آمریکا تعداد کشته‌های کرونایی بیش از هزار نفر بوده و در فرانسه نیز ۵۳۱ نفر کشته شده‌اند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به افزایش تعداد تست‌های تشخیص بیماران کرونایی، افزود: حدود ۵۵۰۰ بیمار آی سی یو داریم که اکثر آن‌ها بدحال هستند.

حریرچی با بیان اینکه روزانه بیش از ۴ هزار بیمار بستری داریم، خاطرنشان کرد: رعایت لازم صورت نگیرد ابتلا بیشتر شده و به همین میزان نیز آمار بستری بالا می‌رود.

وی با تاکید بر پرهیز مردم از انجام مهمانی و عروسی، بیان داشت: تا زمانی که میزان فاصله گذاری اجتماعی این است، متاسفانه ممکن است روند صعودی ابتلا هم افزایش یابد.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌ها از ۴۲ درصد به بیش از ۵۰ درصد رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه پیش بینی اکثر مسؤولان بهداشت این است که تا دو، سه هفته آینده روند صعودی ابتلا را خواهیم داشت.

حریرچی گفت: میزان مرگ بعد از ۴ هفته تغییر رفتار صعودی نشان می‌دهد و اگر رعایت شود، کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به دادن اختیارات جدید برای مبارزه با کرونا، یادآور شد: مابقی یک میلیارد یورو امروز با دستور رئیس بانک مرکزی پرداخت می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به انجام روزانه ۲۵ هزار تست، گفت: این تعداد را به ۱۰۰ هزار تست می‌رسانیم.

جریرچی با اشاره به آخرین تسهیلات در نظر گرفته شده برای بیماران کرونایی، بیان داشت: کار را با ۷ محور شروع کردیم که شامل این است که برای درمان بیماران کرونایی دارو‌های جدیدی را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد:وسائل حفاظتی برای بیماران کرونایی را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهیم و بیماران را روی تخت بیمارستان بیمه می‌کنیم.

معاون کل وزیر بهداشت از پرداخت هزینه نگهداری بیماران کرونایی در منزل خبر داد و گفت: پوشش بیمه‌ای همه افراد عادی و پوشش هزینه‌ای بیشتر برای بیماران سرطانی نیز انجام می‌شود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار