درخواست صلیب سرخ برای عدم حمله به غیرنظامیان قره باغ
کد خبر: 1021367
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hhf
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
این سازمان ضمن ابراز نگرانی از آثار انسانی اوج¬گیری مخاصمه در خطوط مقدم درگیری‌ها در منطقه ناگورنو-قره باغ، با اشاره به گزارش¬های دریافت شده از وجود غیرنظامیان در میان مصدومان هر دو طرف خواستار آن شد که طرفین درگیری‌ها غیرنظامیان را مورد حمله قرار ندهند.
جوان آنلاین به گزارش کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو امروز در گزارشی از طرفین می¬خواهد که تمامی اقدامات لازم را برای تضمین احترام و حمایت از جان غیرنظامیان و زیرساخت¬های غیرنظامی، هم راستا با الزاماتی که برای رعایت قواعد اساسی حقوق بین¬المللی بشردوستانه در چارچوب کنوانسیون‌های ژنو دارند را به کار بندند.
مارتین شوپ، مدیر منطقه¬ای کمیته بین¬المللی صلیب سرخ گفت: «ما بر تعهدمان بر کمک¬رسانی و حمایت از افراد متأثر از شدت¬گرفتن این درگیری، و همینطور بر ایفای نقش به عنوان یک میانجی بی¬طرف تصریح داریم. ما از طرف¬ها می-خواهیم که تمامی تلاش ممکن خود را در هر زمان برای پایبندی به اصول حقوق بین¬المللی بشردوستانه انجام دهند.»
کمیته بین¬المللی صلیب سرخ از سال ۱۳۷۱ در منطقه حضور داشته است و در رابطه با مخاصمه ناگورنا قره¬باغ به فعالیت‌های بشردوستانه می‌پرداخته. این سازمان از طریق نمایندگی¬های خود در باکو و ایروان و دفتر خود در ناگورنا-قره¬باغ، تلاش می‌کند از غیرنظامیانی که در طول خط تماس و مرز بین¬المللی میان ارمنستان و آذربایجان زندگی می¬کنند حمایت کند.
همچنین، کمیته بین¬المللی صلیب سرخ برای تعیین سرنوشت مفقودین فعالیت می‌کند و به خانواده آن‌ها کمک می¬کند. این سازمان از بازداشت¬شدگان بازدید می¬کند، و برای تسهیل انتقال و بازگشت افراد آزادشده به عنوان یک میانجی بی¬طرف ایفای نقش می¬نماید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار