اولتیماتوم شهرداری به مالکان گود‌های رها شده
کد خبر: 1020677
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HWX
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: مالکان خودشان گود‌ها را پیش از شهرداری پر کنند وگرنه هزینه مضاعفی باید پرداخت کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در نشستی خبری که به صورت برخط برگزار شد گفت: اگر ما تراکمی که به واحد‌ها و پارسل‌های واقع در شهر به عنوان یک امتیاز می‌دهیم که در واقع یک امتیاز است و حقی نیست و این موضوع منوط به این است که شهر هم از این امتیاز داده شده منتفع شود.

وی ادامه داد: در گام نخست تلاش کردیم بدون ضابطه پروانه ندهیم و کاربری‌ها براساس طرح تفصیلی باشد، اما همچنان ادعایی نداریم که به طور کامل جلوی شهر فروشی را گرفته ایم.

گلپایگانی گفت: زمانی این موضوع محقق می‌شود که در ازای آن امتیازی که به هر پارسل می‌دهیم به همان اندازه هم شهر از آن امتیاز منتفع شود و باید به اعنوان یک ابزار قدرتمند از آن استفاده شود.

معاون شهردار تهران گفت: اتفاقات مبارکی میان آتش نشانی و معاونت شهرسازی رخ داده است که آخرین آن الزام قطعات زیر ۲۰۰ متر برای استفاده از تجهیزات آتش نشانی و ایمنی بخش بوده است.

وی به بحث گود‌های پرخطر هم اشاره کرد و گفت این موضوع برای هروندان همواره مشکلات و نگرانی‌هایی به همراه داشته است که ما لایحه‌ای در این خصوص تنظیم کردیم.

گلپایگانی گفت: مالک موظف است که گود برداری را به موقع تعیین تکلیف کند و اگر این اتفاق نیافتد از طریق ضمانت نامه ارائه شده حتما اقدام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که ساخت و سازشان را رها کرده اند در جریان باشند که شهرداری این وضعیت را تحمل نمی‌کند و حتما با این افراد مکاتبه خواهد شد و تا پایان سال حتما این وضعیت به یک سرانجام ایمن خواهد رسید.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: به مالکین می‌گوییم که هر چه سریعتر خودشان گود‌های ایجاد شده را پر کنند، زیرا در غیر اینصورت ما خودمان این کار را خواهیم کرد و هزینه مضاعفی باید بپردازند.

وی به جایگاه پایتخت اشاره کرد و گفت پایتخت یک سری الزاماتی دارد و مدیریت شهری در پایتخت یک سری تفاوت‌های عمده با سایر مدیریت شهری در کل کشور دارد.

گلپایگانی تصریح کرد: نمی‌شود به پایتختی که متشکل از چندین شهر مثل ری و شمیرانات است مثل سایر پایتخت‌ها با آن برخورد شود و موضوعات سطحی دیده شود.
منبع: فارس
برچسب ها: شهرداری تهران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار