افزایش درگیری شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در ماه‌های اخیر
کد خبر: 1018885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H3d
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از برگزاری نشستی پیرامون بررسی علل افزایش درگیری محیط‌بانان با شکارچیان غیرمجاز طی هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: این نشست هفته آینده برگزار می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست نسبت به افزایش درگیری‌های شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان ابراز نگرانی و اظهار کرد: شواهد نشان می‌دهد که درگیری‌های شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان، نسبت به سال گذشته، طی یک ماه اخیر و یا دو، سه هفته گذشته افزایش یافته است که علل و عوامل آن باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه شکارچیان غیرمجازی که طی هفته‌های اخیر با محیط‌بانان درگیر شده‌اند، از لحاظ اقتصادی و معیشتی در سطح پایینی قرار دارند، گفت: شکارچی‌هایی که دستگیر می‌شوند، ثروتمند نیستند و اغلب انگیزه‌شان برای معیشت‌شان است که نیازمند کارِ کارشناسی در این حوزه هستیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: جلسه‌ای این هفته درباره افزایش درگیری‌های شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان خواهیم داشت؛ باید بررسی شود که چرا درگیری‌ها بین محیط‌بانان و شکارچیان غیرمجاز با همین قوانین فعلی افزایش یافته است.

محبت‌خانی در پاسخ به این سؤال که آیا در حوزه حمایت از محیط‌بانان کمبود و خلاء قانونی داریم، خاطرنشان کرد: مشکل قانون در حوزه حمایت از محیط‌بانان نداریم، چالش‌هایی از قبل هم بوده، این طور نیست که این چالش‌ها و مشکلات به تازگی ایجاد شده باشد، حقوق محیط‌بانان کم است که باید افزایش یابد و نیازمند تجهیزاتی نیز هستند، اما حضور شکارچیان متخلف طی ماه‌های اخیر در منطقه افزایش یافته است که باید بررسی شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار