70 درصد داروخانه ها از  سیستم نسخه الکترونیک  استفاده می کنند
کد خبر: 1018800
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H2G
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: سیستم نسخه الکترونیک در۷۰ درصد داروخانه های استان مرکزی فعال شده و امیدواریم تا پایان آبان باقی داروخانه ها هم به این سیستم مجهز شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: سیستم نسخه الکترونیک در۷۰ درصد داروخانه های استان مرکزی فعال شده و امیدواریم تا پایان آبان باقی داروخانه ها هم به این سیستم مجهز شوند.

محمدرضا جیریایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی در رزمایش سایبری سراسری بیمه سلامت که به صورت ویدیوکنفرانس به میزبانی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: مجموع بدهی در سال گذشته به بیمارستان های دانشگاهی در سه ماهه پایانی سال ۹۸ حدود ۲۴۹میلیارد و ۷۹ میلیون ریال است و مطالبات دانشگاهی تا پایان خرداد ماه سال جاری تسویه و پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۵۰ مبلیارد تومان امسال در بیمه سلامت استان مرکزی جذب شد که ۱۲۰ میلیارد تومان از این منابع مالی برای تسویه بدهی های سال گذشته و ۳۰ میلیارد تومان برای تسویه بدهی های سه ماه نخست امسال هزینه شده است.

وی گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال به بیمه سلامت استان مرکزی اختصاص یافته که ۳۰ میلیارد تومان این اعتبارات جذب شده و تا پایان سال بقیه این منابع مالی نیز برای پرداخت طلب موسسه های طرف قرارداد جذب می شود. ۸۰ درصد علی الحساب مطالبات مرداد سال جاری پزشکان خانواده استان به مبلغ ۹۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

جیریایی افزود: این اداره بابت هزینه های بیماران بستری در استان در سال گذشته ۱۰۰میلیارد و ۲۰۴ میلیون ریال پرداخت کرده که نسبت به سال ماقبل آن ۱۰ و سه دهم درصد رشد داشته است.

وی حفاظت از محیط زیست با حذف اسناد کاغذی، افزایش سطح رضایتمندی بیمه شدگان، کنترل منابع، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، تسریع در رسیدگی به نسخ مراکز طرف قرارداد و پرداخت مطالبات، تسهیل و تسریع در فرآیند پذیرش و ارائه خدمات به بیمه شدگان، شفافیت عملکرد در قبال موسسات طرف قرارداد و استعلام وضعیت بیمه ای بیمار را از مزایای نسخه نویسی الکترونیک دانست.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: نتایج الکترونیکی کردن فرآیندها نیز شامل استقرار دولت الکترونیک، شفافیت حداکثری، ارائه سریع خدمات، کاهش حضور فیزیکی و ... است.

جیریایی اضافه کرد: ۹۷ درصد آزمایشگاه‌ها، ۹۵ درصد مراکز تصویربرداری، ۹۰ درصد پزشکان و در مجموع ۹۰ درصد موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شده اند.

وی ادامه داد: ۶۰۲ موسسه خصوصی و ۱۰۶ مرکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند و در دولت تدبیر و امید  ۱۴۷هزار و ۹۵۳ نفر از ابتدای طرح به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفته اند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار