ترامپ توهم داشت که قربانی توطئه‌های مداوم است
کد خبر: 1016872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GXA
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
پاورقی «جوان» از «اتاق حوادث» جان بولتون (۳۷)
ترامپ از این حرف مکرون خیلی برافروخته شد و چند لحظه‌ای مکالمه‌اش را با مکرون متوقف کرد و خطاب به من گفت: «من اصلاً این را نمی‌دانستم. خدایا! بولتون! مقصر شمایید. تو باید به من اطلاع می‌دادی. من این حرف را از هر کسی باید بشنوم؟! این تماس‌های لعنتی را به من اطلاع دهید.»
ترجمه: محمد صادق عبداللهی
جوان آنلاین: در صفحه ۳۷۵ از کتاب «اتاق حوادث» می‌خوانیم: شواهد نشان می‌داد آماده‌سازی مقدمات برگزاری نشست G7 در بیاریتز در اواخر ماه آگوست شتاب گرفته بود. با وجود شایعاتی که نشان می‌داد فرانسه از روحانی دعوت کرده تا به عنوان مهمان در این جلسه شرکت کند، اما بونو مکرراً صحت این حرف‌ها را در گفتگو با من تکذیب می‌کرد. این هم درست نبود که آن‌ها از ظریف برای حضور در این جلسه دعوت کرده‌اند. ترامپ بعد از نشست غیررسمی ۲۰۱۸، G7 در چارلوویکس به شکل افراطی‌ای از شرکت در جلسات G7 طفره می‌رفت و بار‌ها به من و دیگران گفته بود با تأخیر به جلسه خواهد رفت و خیلی هم زود از جلسه بیرون می‌آید.
 
به صورت جدی بونو و دیگران نشان می‌دادند که اولویت اول مکرون ایران است و این واقعاً نگران‌کننده بود. مکرون هنوز آن «نه» لازم را برای درخواست‌ها و سؤالاتش از امریکا نشنیده بود و این تا حدودی به این علت بود که منوچین همچنان با برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، دلگرم این ایده بودند که چیزی برای معامله با ایران وجود دارد.

خلاصه آنکه ترامپ این‌قدر برای نشست G۷ بی‌انگیزه بود که برای من و کودلو سخت بود جلسه هماهنگی‌ای را برای این نشست برگزار کنیم. سرانجام روز سه‌شنبه ۲۰ آگوست، درست چهار روز قبل از برگزاری نشست، جلسه را برقرار کردیم. ترامپ تصمیم گرفت ساعت ۵ عصر به وقت امریکا با حضور همگی ما در دفتر ریاست جمهوری با مکرون تماس گیرد. او ابتدا به برخی از مسائل پرداخت و سپس یکدفعه شروع به گلایه از مکرون برای بدرفتاری‌های او در دیدار‌های قبلی، همچون انتقاد مشهور او از میهن‌دوستی در برابر ملی‌گرایی در مراسم روز آتش‌بس در ماه نوامبر، کرد. مکرون صحبت ترامپ را قطع کرد و گفت اکنون ساعت ۱۱ شب به وقت فرانسه است و این در حالی است که من دو روز پیش درخواست صحبت تلفنی با شما را داشتم.
 
ترامپ از این حرف مکرون خیلی برافروخته شد و چند لحظه‌ای مکالمه‌اش را با مکرون متوقف کرد و خطاب به من گفت: «من اصلاً این را نمی‌دانستم. خدایا! بولتون! مقصر شمایید. تو باید به من اطلاع می‌دادی. من این حرف را از هر کسی باید بشنوم؟! این تماس‌های لعنتی را به من اطلاع دهید.» من گفتم در واقعاً مکرون هرگز چنین درخواستی نداشته، اما ترامپ حاضر به پذیرش نبود. ترامپ همین اخیراً هم، مایکل فلین را متهم کرده بود که مانع تماسی از پوتین با او شده است. به نظر می‌رسید ترامپ همچنین این توهم را دارد که قربانی توطئه‌های مداوم است.
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار