ابلاغ برنامه‌های شهرداری تهران برای محرم
کد خبر: 1015959
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GIR
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
از سوی حناچی انجام شد
شهردار تهران دستورالعمل برنامه‌های شهرداری به منظور برگزاری هر چه بهتر آیین‌ها و مراسم دهه اول محرم امسال را منطبق با پروتکل‌های ستاد ملی کرونا را ابلاغ کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیروز حناچی شهردار تهران، دستورالعمل برنامه‌های شهرداری تهران در دهه اول ماه محرم ۱۴۴۲ (ه. ق) را ابلاغ کرد.

در متن این دستورالعمل آمده است:

فرهنگ شیعی با قیام عاشورا و عزاداری برای امام حسین (ع) و خاندان مطهر و یاران باوفایش عجین است. پیام‌های این واقعه عظیم، ابعاد زندگی فردی و اجتماعی هر انسان آزاده‌ای را تحت تأثیر قرار داده است شهرداری تهران، در راستای وظایف و مأموریت‌های ذاتی خود و به منظور پاسداشت ارزش‌ها و مناسبت‌های مذهبی و با در نظر داشتن شرایط کرونایی تهران و همچنین به منظور بهداشت و سلامت شهروندان بخصوص سوگواران اباعبدالله الحسین (ع)، اقدامات ویژه‌ای را برای تکریم و تعزیت ایام محرم در دستور کار قرار داده است لذا مقتضی است کلیه مناطق و بخش‌های ذیربط شهرداری تهران با تأکید بر رعایت ابلاغیه‌ها و شیوه نامه‌های ستاد ملی کرونا و ستاد استان تهران و با پایبندی به اهداف و سیاست‌های اجرایی ذیل و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در این نهاد عمومی نسبت به مشارکت حداکثری با رویکرد ایجاد آرامش روحی و روانی سوگواران و برگزاری هر چه باشکوه‌تر ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اقدام و تمهیدات مناسب معمول دارند.

۱- شناسایی عرصه‌ها و مکان‌های عمومی روباز و غیر مسقف مناسب و بدون مزاحمت برای اهالی و شهروندان با اولویت فضا‌های بیرونی فرهنگسرا‌ها و بوستان‌ها و … به خصوص فضا‌های عمومی متعلق به شهرداری برای امکان برگزاری مراسم و معرفی آن به هیئت و مراجع مسئول ذیربط.

۲- بررسی و شناسایی فضا‌های روباز و غیر مسقف متعلق و در اختیار سازمان ورزش و معرفی آن برای استفاده سوگواران در این ایام.

۳- کمک به تهیه و تأمین نیاز‌های حداقلی هیئت مذهبی از قبیل نور، موکت، صوت و … از محل اقلام و امکانات موجود در اختیار مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه با نظر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران.

۴- کنترل موارد ایمنی فضا‌های معرفی شده و رفع مخاطرات احتمالی با انجام بازدید‌های میدانی و مستمر و همچنین سایر مراکز و فضا‌های محل تجمع و برگزاری مراسم سوگواری در سطح نواحی و مناطق با محوریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و پیگیری جدی شهرداران محترم مناطق.

۵-پ پیش بینی تمهیدات لازم برای ضد عفونی کردن مراکز تجمع و فضا‌های برگزاری مراسم سوگواری قبل از شروع مراسم و به طور مستمر در این ایام.

۶- انجام تبلیغات عمومی محرم و پیام‌های عاشورایی در سطح شهر با استفاده از ابزار‌ها و ظرفیت‌های در اختیار شهرداری به نحو مناسب و شایسته.

۷- اهتمام ویژه به نظافت و رفت و روب و پاکیزگی مراکز تجمع و محل‌های برگزاری مراسم، و مشارکت حداکثری هیئت و عموم شهروندان با محوریت مناطق جدول برنامه‌ها و تقسیم کار حوزه اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران جهت اجرا و پیش بینی تمهید لازم به پیوست می‌باشد بدیهی است برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی و استانی کرونا بر عهده هیئت مذهبی می‌باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار