حقوق ۱۶ میلیونی  برای پرداخت حقوق در هلدینگ آفتاب!
کد خبر: 1012927
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FVX
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
در سومین جلسه دادگاه هلدینگ آفتاب مشخص شد که مدیر مالی مؤسسه آفتاب فقط بابت پرداخت حقوق کارکنان ماهانه ۱۶ میلیون دستمزد می‌گرفت. یکی دیگر از اقدامات این مؤسسه ارائه خدمات وی آی پی در همایش‌ها از جمله چاپ کتاب‌های تخصصی به‌نام شرکت‌کنندگان بود!
ابراهيم مشيريان
سرویس جامعه جوان آنلاین: روز گذشته سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۵ متهم پرونده موسوم به هلدینگ آفتاب به ریاست قاضی سید هادی منصوری و در قالب شعبه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان در نظام اقتصادی کشور مستقر در مشهد برگزار شد.

سوء استفاده از صدا و سیما

به گزارش رسانه‌ها، قاضی سید هادی منصوری ضمن تشریح روند رسیدگی در دو جلسه گذشته، مجدداً از متهمین خواست تا حقایق را بازگو کنند و صداقت در گفتار را مدنظر داشته باشند.

پس از سخنان رئیس جلسه، نماینده سازمان صداوسیما به جایگاه فراخوانده شد تا مطالب خود را بیان کند.

نماینده این سازمان با تشریح روند واگذاری محل همایش‌های صداوسیما برای برگزاری گردهمایی‌ها و همایش‌ها گفت: اقدامات متهمین دقیق و برنامه‌ریزی شده بوده و عناوین همایش‌هایی که از سوی این مؤسسه برگزار می‌شده معمولاً همسو با شعار سال بوده و صدا و سیما هم طبق قانون مکلف است در راستای ارتقای آموزش‌های همگانی گام بردارد.

نماینده سازمان صداوسیما همچنین خاطر نشان کرد: اقدامات خلاف قانون این موسسه موجب خدشه وارد شدن به جایگاه این سازمان هم شده است.

بی‌اطلاعی مدیرمالی از اطلاعات مالی

پس از آن متهم ردیف دوم مجید نوروزی، فرزند میرزایوسف در جایگاه قرار گرفت و رئیس دادگاه از وی خواست تا از خود دفاع کند.

نوروزی با تشریح اقدامات خود در شرکت گفت: طبق دستور مسئولان شرکت عمل می‌کردم.

نماینده دادستان از متهم ردیف دوم سؤال کرد: شما فقط برای پرداخت حقوق کارکنان ماهانه ۱۶ میلیون حقوق می‌گرفته‌اید! آیا شما نمی‌دانستید که مدارک جعلی است؟ مگر ممکن است اطلاعات مالی یک هلدینگ بدون آگاهی مسئول مالی امحا شود؟

پس از آن وکیل مجید نوروزی به تشریح نحوه فعالیت‌های متهم در شرکت و دفاع از موکل خود پرداخت.

اجرای برنامه‌های خارجی توسط بازاریاب!

در ادامه قاضی متهم بعدی مهرداد دهرآزما فرزند خسرو را به جایگاه فراخواند و از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست مربوط به این متهم را قرائت کند.

طبق اعلام کیفرخواست، مهرداد دهر آزما در کنار سایر اتهامات مطروحه به تحصیل مال از طریق نامشروع، پولشویی، مشارکت در جعل مدارک تحصیلی دانشگاه‌های خارجی و داخلی و مشارکت درجعل رایانه‌ای ۹۹ سایت متهم است.
دهر آزما در تشریح فعالیت‌های خود در قالب هلدینگ آفتاب گفت: از سال ۹۱ به عنوان بازاریاب وارد مجموعه شدم و در سال۹۳ به عنوان یکی از مدیران، مطرح شدم و تا سال ۹۶ نیز با این مجموعه همکاری می‌کردم.

دهر آزما در بخشی از اظهارات خود گفت: اجرای برنامه‌های خارجی با من بوده و آن را قبول دارم.

در ادامه نماینده دادستان در خصوص اظهارات این متهم گفت: دهرآزما از محتوای فعالیت‌های غیر‌قانونی مؤسسه اطلاع داشته و از او می‌خواهیم حقیقت را بیان کند.

وکیل دهرآزما هم پاسخ داد: موکل اینجانب در مراحل مختلف با مراجع قانونی در مسیر روشن شدن حقیقت همکاری داشته که از محضر دادگاه تقاضا می‌کنیم این نکته را مد‌نظر قرار دهد.

جعفرصادقی یونسی، فرزند مرتضی نفر بعدی بود که توسط قاضی به جایگاه فراخوانده شد تا به اتهامات خود پاسخ دهد.

خلاف‌گویی متهم

غرابادیان نماینده دادستان گفت: بر اساس مدارک و اسناد موجود در پرونده، جعفر صادقی از ماهیت فعالیت‌های غیرقانونی مؤسسه اطلاع داشته‌است. در این مؤسسه کتاب‌های قدیمی شناسایی و دوباره تایپ و بازنشر می‌شده که اقدامی قابل‌تأمل است. یکی دیگر از اقدامات این مؤسسه زیر نظر صادقی ارائه خدمات (وی‌ای پی) در همایش‌ها از جمله چاپ کتاب‌های تخصصی به‌نام شرکت‌کنندگان بوده که باز هم در نوع خود قابل‌توجه است.

صادقی یونسی هم گفت: در سال ۹۴ وارد مجموعه شدم. در ابتدا به عنوان مشاور منابع انسانی فعالیت داشتم و حقوق ثابت می‌گرفتم، سپس با نیرو‌های فروش و بازاریابی فعالیت می‌کردیم، بعد‌ها دفتری تأسیس شد و من در آن چارچوب فعالیت می‌کردم و کار‌های نظارت برچاپ کتاب‌ها را انجام می‌دادم.

وی ادامه داد: در برگزاری همایش‌ها نقشی نداشتم، اما از ماهیت فعالیت‌ها اطلاع داشتم و اگر اطلاع از اقدامات مجرمانه جرم است و مرتکب جرمی شده‌ام، در همان حدی که بیان کردم،قبول دارم.

نماینده دادستان در ادامه جلسه رسیدگی گفت: صادقی یونسی اظهار می‌کند که برای صدور مدارک آموزشی با مؤسسه‌ای به نام فن‌پردازان قرارداد داشته است، اما اسناد و مدارک نشان می‌دهد که بیانات او در این بخش نادرست است.

با اعلام ریاست جلسه، ادامه روند رسیدگی به صبح امروز (چهارشنبه) موکول شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار