پارک ۲ هکتاری هاشمی ىر كرج افتتاح شد
کد خبر: 1012478
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FOI
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
با حضور شهردار کرج، اعضای شورای شهر، مدیران مجموعه مدیریت شهری و شهروندان پارک ۲ هکتاری هاشمی به بهره برداری رسید. در حاشیه این مراسم فاز دوم این پارک نیز کلنگ زنی شد.

رييس شوراي اسلامي شهركرج  در آیین بهره برداری از پارک هاشمی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال که با حضور جمعی از مسئولان، شهروندان و اصحاب رسانه برگزار شد گفت : در حالی که زمین های بزرگ در محلات محروم عمدتا به صورت غیرقانونی تفکیک شده و در آنها ساخت و ساز قولنامه ای صورت می پذیرد، می توان آنها را با هدف تامین سرانه ها به ویژه احداث پارک و فضای سبز تملک کرد.

اکبر سلیم نژاد محله محوری را به عنوان یکی از سیاست های دوره پنجم شورای شهر کرج یاد کرد و افزود: در دوره کنونی توجه بیشتری به محلات کم برخوردار شده و پروژه های مختلفی در پاسخ به مطالبات شهروندان به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی در پیش روی تعریف پروژه های عمرانی در محلات محروم کمبود زمین و فضا است، تصریح کرد: در حالی زمین های بزرگ به صورت غیرمجاز تفکیک می شوند که سهم شهر را برای تامین سرانه های خدماتی و زیرساختی پرداخت نمی کنند، این مسئله ای جدی است و به نظر می رسد شهرداری کرج باید برای تملک آنها پیش قدم شود تا بتوانیم به نیازها و دغدغه های موجود پاسخگو باشیم.

این مسئول احداث پارک هاشمی را مصداقی برای جدیت مدیریت شهری کرج در مسیر محرومیت زدایی دانست و با تاکید بر اینکه پیش بینی افزودن یک هکتار فضای سبز به مساحت پارک فعلی صورت پذیرفته است، اذعان داشت: قصد داریم تا با ارائه خدماتی ماندگار و عملکردی شفاف، کرج را به شهری انسان محور و زیست پذیر تبدیل نماییم و با کاستن هزینه های غیرضروری، عمده خزانه شهر را صرف احداث پروژه های زیرساختی و کلان نماییم.

قطار خدمات رسانی به شهروندان از حرکت نمی ایستد

شهردارکلانشهر کرج نیز در این مراسم گفت : عدم توقف پروژه های شهری کرج در شرایط سخت اقتصادی کنونی نشان از عزم شورا و مجموعه مدیریت شهری برای خدمت رسانی مطلوب به شهر و شهروندان دارد.

علی کمالی زاده اظهار داشت: کار احداث این پارک ۲ هکتاری در اکبرآباد بعد از دو سال تلاش به اتمام رسید.

وی با اشاره به اینکه عدالت فضایی در ساختِ پارک هاشمی رعایت شده است، گفت: این مجموعه نخستین پارک است که شهرداری زمین آن را تملک کرده است.

شهردار کرج در ادامه با تاکید بر اینکه پیگیر موضوع انتقال بهداشتی فاضلاب در این محدوده هستیم، افزود: هدف ما این است تا شبکه فاضلاب در این محله و محله های مجاور عملیاتی شود.

وی بیان کرد: برنامه های شهرداری کرج در برهه ای در حال تحقق یافتن است که به لحاظ اقتصادی با چالش های جدی روبرو هستیم.

به گفته کمالی زاده؛ عدم توقف پروژه های شهری کرج در شرایط سخت اقتصادی کنونی نشان از عزم شورا و مجموعه مدیریت شهری برای خدمت رسانی مطلوب به شهر و شهروندان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار