چگونه وارد بازار کار برق شویم و درآمد بالایی داشته باشیم؟
کد خبر: 1012361
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FMP
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
بازار کار برق از معدود حوزه هایی بوده که همواره از روند رو به رشد و پر رونقی برخوردار است. داشتن مهارت کافی، در کنار فراگیری اصول و فنون این حوزه به صورت تخصصی، می تواند بستر مناسب برای برخورداری از درآمد بالا و مناسب را فراهم آورد. از سوی دیگر، حیطه برق صنعتی از مهمترین و در عین حال کاربردی ترین بخش های مربوط به صنایع و کارخانجات مختلف می باشد.

همانطور که می دانید برق یکی از مهم ترین موضوعات در بخش صنعتی و ساختمانی می باشد. امروزه با توجه به رشد ساخت و ساز و اهمیت برق ساختمان بازار کار برق ساختمان رونق بسیاری داشته و در آینده بهتر نیز خواهد شد.

همچنین با توجه به اهمیت برق صنعتی در بخش صنعتی، تجاری، فروشگاهی، اداری و غیره بازاکار برق صنعتی نیز بسیار پر رونق و درآمد زا می باشد. هنگامی که به هر دلیلی سیستم برق یک کارخانه یا یک مرکز صنعتی دچار مشکل شود، وجود این حوزه از برق می تواند مانع از بروز خسارت های مالی و مادی زیاد گردد. به طور کلی، وارد شدن در حیطه برق صنعتی مستلزم فراگیری دانش و تخصص کافی و لازم به صورت تئوری و عملی می باشد.

چگونه وارد بازار کار برق شویم و درآمد بالایی داشته باشیم؟

از آنجایی که حوزه برق یک عرصه کاملا تخصصی و حرفه ای بوده، موفقیت در این مقوله در گرو برخورداری از تخصص، مهارت و دانش بالا می باشد. وارد شدن به بازار کار این رشته بدون کسب مهارت و توانمندی لازم می تواند خسارات بسیاری به بار آورد.

بر این اساس، اولین و نخستین اقدام به منظور موفق شدن در حوزه برق، ارتقای دانش و مهارت برای متخصص شدن در این عرصه می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کسب درآمد بالا در بازار کار برق، نیازمند فراگیری و مدنظر قرار دادن و رعایت اصول و قواعد خاص این حیطه می باشد.

چگونه وارد بازار کار برق شویم و درآمد بالایی داشته باشیم؟

چگونه برقکار حرفه ای شویم؟

بدون تردید، برای کسب درآمد بالا و رقم زدن آینده ای روشن در هر کسب و کاری، توجه داشتن به مؤلفه ها و پارامترهایی می تواند بسیار تاثیرگذار و موثر باشد. حرفه برق نیز از این قاعده مستثنا نبوده و رعایت یک سری اصول و قواعد، در موفقیت کاری افراد در این حوزه نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین این عوامل می پردازیم.

فراگیری مهارت و تخصص کافی

 بدون اغراق فعالیت و کسب درآمد در شاخه برق به علت تخصصی بودن، در وهله اول برخورداری از مهارت و توانمندی، به انضمام دانش کافی و لازم را می طلبد. تا زمانی که فرد مهارت ها و توانمندی های مورد نیاز برای تصدی این حرفه را فرا نگرفته باشد، موفقیت و کسب درآمد مناسب در این مشاغل امکان پذیر نمی باشد.

 از سوی دیگر، توانا شدن در این عرصه نیازمند صرف زمان و وقت گذاشتن برای حداقل شش ماه می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که یکی از بهترین راهکارها برای پیمودن این مسیر، استفاده از دوره های تخصصی آموزش برق در آموزشگاه های معتبر و شناخته شده در سطح کشور به شمار می رود. در دوره آموزش برق صنعتی و آموزش برق ساختمان به صورت کاملا علمی و عملی صفر تا صد مباحث مربوط به برق به افراد آموزش داده می شود.

سطح کیفی ارائه خدمات

بدون تردید چگونگی و نحوه ارائه خدمات در حوزه برق ، یکی از المان های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. کیفیت بالای انجام خدمات در نگاه مشتری یک امتیاز ویژه و متمایز به شمار می رود. در بازار کسب و کار به ویژه در حرفه های که به صورت مستقیم با مشتری سروکار دارند، جلب اعتماد و رضایت مشتریان، از عامل های مهم برای موفقیت یک کسب و کار محسوب می شود.

مشتری مداری و سرعت عمل داشتن

از دیگر فاکتورهای مهم برای موفقیت در این شغل مشتری مداری، سرعت العمل و خوش قول بودن است. توجه داشته باشید که همیشه رضایت مشتری اولویت اصلی شما هنگام کار باشد، زیرا مشتریان راضی خود به تبلیغات شما پرداخته و این امر منجر به افزایش بازار شما و به دنبال آن درآمد خواهد شد.

همیشه خوش قول بوده و در تاریخ مشخص کار را به اتمام رسانده و تحویل مشتری دهید.

چگونه وارد بازار کار برق شویم و درآمد بالایی داشته باشیم؟

چگونه وارد بازار کار برق شویم؟

از جمله روش های موثر و مثمر ثمر برای وارد شدن به حوزه برق طی کردن دوره های فنی و تخصصی این حوزه در آموزشگاهی معتبر می باشد. در این حرفه نیز همانند بسیاری از حرفه های تخصصی، تجربه و مهارت حرف اول و آخر را می زند. شناخت نمودارهای سیم کشی و آشنایی داشتن با نقشه های فنی، جزئی لاینفک و جدا نشدنی از این حوزه به شمار می آید.

از آنجایی که افراد در حوزه برق ساختمان با مجموعه ای از مدارهای الکترونیکی و سیم ها، اتصالات و نقشه های سیم کشی، نصب انواع سیستم های امنیتی و رفاهی سروکار دارند، آشنایی و شناخت این مباحث از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از طرف دیگر، در مقوله برق صنعتی نیز با مباحثی همانند مانیتورینگ صنعتی، PLC و اتوماسیون صنعتی مواجه هستیم.

بنابراین می توان گفت شرط لازم برای ورود به بازار کار برق شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان و برق صنعتی می باشد. چرا که در این دوره ها صفر تا صد مباحث مربوط به برق ساختمان و صنعتی شامل آموزش سیم کشی ساختمان، آموزش نصب دوربین مدار بسته، آموزش نصب سیستم اعلام حریق، آموزش نصب آیفون تصویری و غیره همچنین طریقه نصب، طراحی، مونتاژ و عیب یابی تابلوهای برق صنعتی آموزش داده می شود.

بر همین اساس، فراگیری مهارت و کسب دانش به صورت حرفه ای و تخصصی، از پیش نیازهای اساسی و اصلی برای وارد شدن به بازار کار این حوزه می باشد. خوشبختانه در حال حاضر آموزشگاه های متعددی دوره های تخصصی حوزه های مختلف برق را برگزار می نمایند.

آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه های برق و الکترونیک در کشور است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و به صورت کاملا تخصصی به آموزش صفر تا صد مباحث برق می پردازد. این آموزشگاه دوره های آموزشی خود را به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز و زیرنظر اساتید متخصص برگزار کرده و کارآموزان را برای ورود به بازار کار مشاغل فنی تربیت می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های این آموزشگاه می توانید وارد سایت فنی برق به نشانی https://fannibargh.com/ شوید. همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 02166576476 تماس حاصل نمایید.  

 میزان درآمد شغل برقکار چقدر است؟

به طور کلی، کسب درآمد در حیطه برق ساختمان و صنعتی متاثر از عوامل ریز و درشت مختلفی می باشد. بر همین اساس، میزان درآمد افراد در این عرصه تحت تاثیر عوامل موجود بسیار متغیر است. تعامل و ارتباطات موثر با مشتری، ارائه قیمت های مناسب و مقرون به صرفه، در کنار مهارت و دانش کافی، در افزایش درآمد افراد در این حوزه بسیار موثر و تاثیرگذار می باشد. گفتنی است که داشتن مهارت و تخصص به علت تخصصی بودن این حرفه شانس افراد را برای کسب درآمد مناسب و درخور توجه افزایش می دهد.

از سوی دیگر، با توجه به رشد قابل توجه ساخت و ساز و واحدها و مراکز صنعتی در کشور، به ویژه در سال های اخیر، حوزه برق ساختمان و صنعتی از رونق قابل ملاحظه ای برخوردار شده است. بر اساس آمار و ارقام موجود در نیمه اول سال 1396 واحدهای صنعتی مختلف در سطح کشور در حدود 15 نفر را دعوت به همکاری نموده اند. این امر به خوبی گویای رونق و رشد بازار کاری این حوزه می باشد. همچنین بر اساس بررسی های انجام شده میزان درآمد ماهیانه شغل برقکار با اعمال فاکتور تجربه و تخصص، در حدود 6 الی 12 میلیون تومان عنوان شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار