وقتی اولویت با رابطه است نه ضابطه
کد خبر: 1011434
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7S
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
دنیا حیدری
یکی از مهم‌ترین ابزار گام برداشتن در مسیر موفقیت و پیشرفت، مدیریت است. ابزاری حائز اهمیت که سال‌هاست کشور‌های مطرح و صاحب سبک دنیا در فوتبال توانسته‌اند به واسطه آن به پیشرفت‌ها و موفقیت‌های چشمگیر و قابل‌توجهی دست یابند و حتی به ابزار اقتصادی و سیاسی تبدیل شوند. با این وجود، اما در فوتبال و حتی ورزش ایران هنوز هم به این مسئله بارز اهمیتی داده نمی‌شود. پرسپولیس و استقلال نمونه بارز و مسجل بی‌تفاوتی مدیریتی متولیان ورزش و فوتبال در ایران هستند. دو باشگاه مطرح، مردمی و صد‌البته پر‌طرفدار که همواره دو قطب اصلی فوتبال ایران بودند، اما سالیان سال است به واسطه بی‌توجهی مسئولان ذیربط به مقوله مدیریتی، این دو باشگاه را به دو قطب همیشه بدهکار و پر‌معضل فوتبال ایران مبدل شده‌اند.

علت تمام مشکلات پرسپولیس و استقلال طی سال‌های گذشته که آن‌ها را با کوهی از مشکلات و بدهی‌های نجومی مواجه کرده، عدم تصمیم‌گیری درست و کارآمد در زمینه مدیریت این دو باشگاه است، به‌طوری‌که انتخاب اعضای هیـئت مدیره سرخابی‌های پایتخت در تمام این سال‌ها همواره با اعتراض هواداران دو تیم و حتی دوستداران فوتبال مواجه بوده است. هیئت‌مدیره‌ای که جای افراد متخصص و کاربلد برای برچیدن بساط مشکلات به محلی برای رفت و آمد دوستان و آشنایان مسئولان تصمیم‌گیرنده یا آن‌ها که لابی‌هایی قوی‌تر دارند، تبدیل شده است و حضور دندانپزشک وزیر در هیئت‌مدیره و رفقای گرمابه و گلستان آقایان در این چنین جمع‌هایی نشانه بارز بی‌توجهی محرز آقایان به چیدمان هیئت مدیره دو تیمی است که نه‌تن‌ها میلیون‌ها هوادار دارند که دو قطب مهم فوتبال ایران هم هستند.

قسمت تأسف‌بار انتخاب اعضای هیئت‌مدیره ناکار‌آمد و مدیران نالایق برای پرسپولیس و استقلال طی سال‌های اخیر تبعات فاجعه‌باری برای فوتبال ایران داشته که نمونه بارز آن خدشه‌دار شدن آبروی فوتبال ایران در فیفاست، اما بازتاب‌های منفی. عدم تأثیر‌گذاری و حتی رقم خوردن فاجعه‌های تأسف‌بار هم باعث تغییر روند انتخابی اعضای هیئت‌مدیره و مدیران عامل پرسپولیس و استقلال نشده است و همچنان با وجود تجربه‌های فراوان و صد‌البته ناکام در این زمینه انتصاب افراد برای حضور در هیئت‌مدیره این دو باشگاه مطرح هیچ‌گونه معیار منطقی و کارشناسی ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار