فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو نیازمند ۳ برابر شدن ناوگان است
کد خبر: 1010857
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ey9
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
شهردار تهران:
شهردار تهران گفت: اگر تشخیص ستاد کرونا این باشد که طرح ترافیک برداشته شود، این امکان وجود دارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیروز حناچی گفت: پیرو اصلاحیه‌ای که در تصویب قانون مدیریت بحران در سال گذشته و خلأ‌هایی که در قانون وجود داشت با حکم وزیر کشور، اولین جلسه روز گذشته با قانون جدید تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این ستاد ایجاد هماهنگی‌های لازم برای تشخیص بحران‌هاست، گفت: یکی از این موارد میزان آسیب‌پذیری در شهر تهران است و کشور ما روی کمربند اصلی زلزله است. حناچی با بیان اینکه بحران‌هایی که با آن مواجه هستیم و اقداماتی که قبل از آن باید انجام دهیم، مشخص می‌شود، افزود: برای مثال در شرایط بحران نیازمند پد هلیکوپتر هستیم که ۱۰۰عدد آن آماده شده است. به بهانه پیش‌لرزه‌هایی که تجربه شده است، این مانور را برگزار کردیم.

شهردار پایتخت در خصوص لغو طرح ترافیک هم گفت: در مورد کرونا ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم و هر تصمیمی که بگیرند، انجام می‌دهیم. بعد از تعطیلات نوروز و ماه مبارک شرایط خیلی خوبی داشتیم و نشان می‌داد مردم فاصله‌گذاری را رعایت می‌کنند. رعایت پروتکل‌هایی که اعلام می‌شود می‌تواند به تبع آن تأثیرگذار باشد. وقتی آمار بالا می‌رود، ضوابط سختگیرانه‌ای اعمال می‌شود. شهردار تهران گفت: وقتی طرح ترافیک و ضوابط انضباطی وجود نداشته باشد، شهر قفل می‌شود.

حناچی در پاسخ به سؤالی درباره انفعال مترو در مسئله کرونا و اجرای اقدامات بهداشتی گفت: پیشنهاد استفاده از ماسک اجباری از طرف مترو به شهرداری تهران در ستاد ملی کرونا داده شد و الان بیش از ۹۹درصد از ماسک استفاده می‌کنند. شهرداری یا مترو برای اجرا قوه قهریه ندارد و اگر موضوعی حاکمیتی است، ابزار‌های حاکمیتی نیز برای آن باید به اجرا درآید و مانند همه جای دنیا که برای کسانی که رعایت نمی‌کنند جریمه‌های سنگین وضع می‌شود، اینجا هم همین موضوع صورت گیرد، ممکن است در جا‌های دیگر مشکل داشته باشیم، اما الان کمترین مشکل را در مترو داریم.

شهردار تهران گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو نیازمند سه برابر شدن ناوگان است و الان امکان آن وجود ندارد و با اجباری کردن ماسک مسئله را در مترو پیش می‌بریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار