کرونا، بهانه‌ای برای اخراج دانشجویان خارجی از آمریکا
کد خبر: 1009828
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EhY
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
مسئولان دولت آمریکا همزمان با تاکید بر لزوم بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند دانشجویان خارجی مقیم این کشور را وادار به بازگشت به کشور‌های خودشان کنند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «جولیا آینسلی» خبرنگار شبکه ان بی سی نیوز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تلاش می‌کند در شرایط شیوع کرونا و با دستاویز قرار دادن این موضوع به دو هدف دست یابد. دولت ترامپ تلاش می‌کند مدارس و دانشگاه‌های این کشور را به هر شکلی وادار به بازگشایی کند در غیر این صورت مدارس و دانشگاه‌های آمریکا باید مجوز حضور دانشجویان و دانش آموزان خارجی را که در این مراکز تحصیل می‌کنند، لغو کنند.

ممکن است بسیاری از دانشجویان بین المللی که در آمریکا تحصیل و شهریه هم پرداخت می‌کنند با تشدید فشار‌ها و محدودیت‌ها دیگر علاقمند به نام نویسی در این مراکز نباشند. این در حالی است که مراکز آموزشی آمریکا برای تامین بخشی از بودجه‌های خود به شهریه‌های دریافتی از این دانشجویان نیازمند هستند.

خبرنگار ان بی سی نیوز افزود این همان سیاستی است که افرادی مانند «استیون میلر» (مشاور ترامپ) در درون کاخ سفید آن را پیگیری و تلاش می‌کنند در چارچوب آن تعداد مهاجران را در آمریکا کاهش دهند. حتی مهاجرانی که به شکل قانونی به این کشور وارد شده اند یا کسانی که برای ورود به این کشور پول پرداخت کرده‌اند تا بتوانند در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کنند.

مسئولان دولت آمریکا با تاکید بر لزوم بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های این کشور در واقع تلاش می‌کنند هم مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها را بازگشایی کنند و همزمان با تشدید فشار‌ها بر دانشجویان خارجی مقیم این کشور آن‌ها را وادار به بازگشت به کشور‌های خودشان کنند. مخالفان معتقدند که دولت ترامپ از شیوع ویروس کرونا به عنوان یک بهانه و پوشش برای پیشبرد این سیاست یعنی مخالفت با حضور مهاجران در آمریکا استفاده می‌کند و ما به دفعات شاهد این سیاست بوده ایم.

این خبرنگار ادامه داد: این سیاست در واقع سیاست تنبیهی است. به سختی می‌توان قبول کرد که با این نوع سیاست‌ها بتوان به رشد و تقویت اقتصادی هم دست یافت. اگر مسئولان دولت ترامپ امیدوارند که با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند به تقویت اقتصاد کمک کنند باید به این موضوع هم توجه کنند که با این سیاست بخش عمده‌ای از شهریه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از دست می‌رود.

در بسیاری از شهر‌های کوچک آمریکا هم مردم آن‌ها به فعالیت دانشگاه‌های مستقر در آن جا هستند و دانشجویان این دانشگاه‌ها بخشی از گردش مالی این شهر‌های کوچک را با زندگی در این شهر‌ها و خرید مایحتاج شان تامین می‌کنند. بسیار سخت است که بتوان گفت در این شرایط چه کسی برنده است، بخصوص که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم فرا می‌رسد و این دو موضوع برای رئیس جمهور این کشور بسیار مهم هستند.

وی تلاش می‌کند مدارس و دانشگاه‌ها را بازگشایی کند و همزمان تلاش می‌کند تعداد مهاجران را در آمریکا قبل از ماه نوامبر یعنی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کاهش دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار