متولی انتقال اجساد تصادفات جاده‌ای مشخص نیست
کد خبر: 1009505
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EcL
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
ماندن جنازه ساعت‌ها در کنار جاده
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به مشخص نشدن متولی انتقال اجساد تصادفات جاده‌ای گفت: نباید در این مورد منتظر قوانین و مقررات شد بلکه باید متولی این کار مشخص شود و اگر شهرداری در نزدیکی محل تصادف باشد، این کار راباید به عهده آنها گذاشت.

جواد رحمتی  در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش به مردم برای رعایت سرعت مجاز و مطمئن در جاده‌ها و پرهیز از عجله کردن در رانندگی اظهار داشت: در صورت رعایت رانندگی از سوی رانندگان، ارتقای استاندارد جاده‌ها، ایمن‌سازی راه‌ها و نصب تجهیزات کنترلی در جاده‌ها، میانگین سرعت رانندگان و آمار تصادفات جاده‌ای کاهش می‌یابد.

 وی با اشاره به کاهش میزان تصادفات جاده‌ ای آذربایجان‌شرقی در سال ۹۸ اظهار داشت: هم اکنون آذربایجان‌شرقی از نظر آمار تصادفات جاده‌ای در سطح کشور در رده یازدهم قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: عامل انسانی و مردم نقش اساسی در تصادفات جاده‌ای دارند و عدم رعایت قوانین رانندگی و پایین بودن ایمنی جاده‌ها و خودرو نیز از دیگر عوامل بروز تصادفات در جاده‌های استان هستند.

رحمتی، با بیان اینکه اعتبارات و منابع مالی موجود برای حفظ وضعیت موجود نیز کفایت نمی‌کند، ادامه داد: باید از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و نمایندگان استان در مجلس برای تخصیص اعتبارات لازم برای نگهداری راه‌ها و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان پیگیری‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به مشخص نشدن متولی انتقال اجساد تصادفات جاده‌ای، یادآوری کرد: نباید در این مورد منتظر قوانین و مقررات شد بلکه باید متولی این کار مشخص شود و اگر شهرداری در نزدیکی محل تصادف باشد، این کار را باید به عهده آنها گذاشت.

رحمتی افزود: ماندن جنازه ساعت‌ها در کنار جاده برای بازماندگان متوفی رنج‌آور است، بنابراین باید با مشخص کردن متولی این کار، تلاش شود تا اجساد به موقع به سردخانه منتقل شوند.

برچسب ها: جسد ، تصادف ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار